Warcross

Warcross je čtenáři dost často přirovnáván k Ready player one a popravdě, když jsem se do Warcrossu pouštěla, trochu jsem se obávala, aby to nebyla pouze jeho laciná napodobenina. Ale mám pro Vás dobrou zprávu :) Ačkoli můžeme v pár aspektech vidět podobnosti, Warcross je originální literární počin, který má velice nápaditý námět. Co si ale musíme ujasnit hned na začátku - na Ready player one to rozhodně nemá. Jak kvalitou textu, příběhem, tak postavami. Warcross je vhodný spíše pro nenáročné čtenáře a především pak pro dívky (kluky by podle mě tolik nebavila).

O čem kniha je?

Hlavní hrdinkou knihy je Emika, která se ocitá ve finanční tísni a vypadá to, že brzy skončí na ulici. Když už nemá co ztratit, pokusí se nabourat do Warcroosu - velmi oblíbené hry, ve které si mnoho lidí může vydělat nějaký ten peníz. Emika však ale nepočítala s tím, že se objeví uprostřed zahajovacího zápasu a znenadání se stává známou po celém světě. Autor hry v ní spatřuje potenciál a tak jí dá nabídku, která se neodmítá..

Emika vyniká nad ostatními postavami příběhu a to zejména hackerskými schopnostmi a svou odvahou. Pro mě to byla postava celkem oblíbitelná, ačkoli místy se chovala na můj vkus až příliš naivně a důvěřivě. 

Jak se mi kniha líbila?

Warcross zaujme snad každého svými moderními technologiemi, dobře popsaným světem a sympatickou hrdinkou. Je skvělé, že knih s tématikou virtuální reality je pomálu a tak si milovníci této tématiky mohou vychutnat každou knižní novinku.

plusy:

- Nádherná obálka - Warcross je přesně ten případ, kdy Vám obálka knihy prostě nedá a musíte ji vzít do ruky a prozkoumat o čem kniha vůbec je.

- Čtivost - styl psaní autorka přizpůsobila cílové skupině – jednoduché krátké věty, málo popisný styl vyprávění a krátké kapitoly.

- Akční děj. 

- Ideální kniha na odpočinek.

minusy:

- Dost předvídavý děj, což ale u Young Adult žánru je velmi běžné.

- Na pozadí příběhu mi vadila romantická linka, kterou bych klidně vypustila, ale na druhou stranu mi příběh až tak nerušila, ale bez ní by kniha vyzněla mnohem lépe a oslovila by širší spektrum čtenářů. Navíc šlo o velmi plytký vztah..

I když je to kniha, od které čtenář nečeká vlastně žádné zázraky, já jsem byla velmi spokojena a doufám, že brzy bude další díl :) Protože mě vážně moc zajímá, jaký osud autorka našim postavám přichystala.  

Mé hodnocení: 80 %Autor: Marie Lu
Počet stran: 320 s.
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 2018
Anotace:
Warcross není jen hra, je to způsob života! Od autorky úspěšné série Legenda.
Herní fenomén Warcross je pro některé únikem z reality, jiní si díky němu přijdou na slušné peníze. Hackerka Emika je na mizině. Aby si přivydělala, zariskuje a nabourá se do mezinárodního turnaje ve Warcrossu. Jenže omylem se ocitne ve středu dění a přes noc se stane celebritou. Dokonce dostane od tajemného tvůrce Warcrossu nabídku, která se neodmítá. A tak Emika zamíří do Tokia, kde odhalí spiknutí, které by mohlo mít nedozírné následky.

Publikováno: 13. 12. 2018