Tma

Pokud toužíte po knize, která Vás zaručeně vyděsí - pořiďte si Tmu.

Jozef Karika, slovenský spisovatel, má už na svém kontě řadu thrillerů, které sklízejí úspěch i u nás v ČR. Patří mezi ně například Strach, Trhlina a teď i jeho nejnovější Tma.

O čem kniha je?

Hlavní postava, televizní scénárista, má už po krk své manželky a jejich společného soužití. Proto se jednoho dne spontánně rozhodne odjet na chatu v horách, kde hodlá strávit pár dnů. To však ještě netuší, že se pobyt tam změní v noční můru..

Příběh se odehrává v zimě, v období Vánoc během 5ti dnů. Víc Vám z děje prozrazovat nebudu, protože bych tím odkryla celou pointu příběhu :) 

Jak se mi líbila?

Surové, originální, děsivé, místy s určitou dávkou mystična a ironie.

Tma je survival thriller, který věrohodně popisuje tíživou samotu na opuštěné horské chatě. Autor ve čtenáři dokázal vzbudit hrůzu a napětí. Napětí, které bylo místy až k nevydržení. Jedná se o velice sugestivní příběh, ve kterém se bez problému vcítíte do hlavního bezejmenného hrdiny, který svádí boj o život.

Během čtení jsem často dělala pauzy a otravovala všechny okolo, protože jsem nutně potřebovala někomu sdělit, jak moc je tento příběh nápaditý a jak moc je náš hlavní hrdina v háji (to, co prožil, by nechtěl zažít nikdo!).

plusy:

- Čtivý, krátký příběh, který budete mít přečtený za jedno či dvě odpoledne. 

- Originální zápletka, ještě nikdy jsem nečetla nic podobného.

- Krásná jednoduchá a tajemná obálka. 

Nechápu negativní hodnocení knihy, a už vůbec ne argumenty, že je příběh předvídatelný. Já absolutně neměla představu, jak to celé dopadne. Nejlepší moment knihy pro mě byla situace, kdy mi došlo, proč kniha nese název Tma :)

Jsem ráda, že jsem Jozefa Kariku objevila (už mám doma půjčenou z knihovny jeho Trhlinu, na kterou se moc těším). Moje nová spolupráce s Kosmasem nemohla začít lépe :) Tímto knihkupectví Kosmas moc děkuji za poskytnutí knihy k recenzi! :) 

Mé hodnocení: 95 %


Autor: Jozef Karika 
Počet stran: 232 s.
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: 2018
Anotace:
Televizní scenárista přijíždí na osamělou horskou chatu v pohoří Malá Fatra, kde si chce oddychnout od hektické práce a napětí v manželském vztahu, ale i vychutnat si poklidnou zimní atmosféru. Pak se však stane cosi nečekaného a jeho ozdravný pobyt se změní v děsivou noční můru. Přestože dveře nikdo nezamkl, chata se mu stane vězením a on v ní svede zoufalý boj o přežití.

Publikováno: 11. 12. 2018