Nyxia nespoutaná

Tolik měsíců čekání a konečně jsme se dočkali! Druhé pokračování sci-fi série NYXIA!

O čem Nyxia nespoutaná je?

Nyxia nespoutaná navazuje přesně tam, kde skončil první díl :) Naše posádka Genesis se vydává na Eden, kde má jediný úkol - těžit nyxii. Postupně se ale ukazuje, že Babylon nehraje tak úplně fér..

Jak se mi Nyxia nespoutaná líbila?

Nedokážu se rozhodnout, který díl se mi líbil víc, zda první nebo tenhle, každý byl jiný. Z prvního vyzařovala spíše klidná vesmírná atmosféra a primárně popis úplně nového sci-fi světa. Ve druhém díle si pro nás autor přichystal o mnoho více napětí, zvratů a akčních scén. Konečně jsme se také dočkali toho, že se posádka vydává do nového prostředí těžit nyxii a my se dozvídáme spoustu nových informací :) Opět je zde vyzdvihnuta důležitost přátelství, najdeme tu krapet té lásky, ale i zákeřností. A hlavně - Babylon se ukazuje v tom pravém světle!

Scott Reintgen nám přichystal opět velmi čtivý a nenáročný příběh, který na mě sice místy působil zdlouhavě, ale i tak jsem si ho užívala. Jsem velmi zvědavá, jakým směrem se bude příběh ubírat dále! Tak šup šup, třetí díle! :D

P.S. Ta obálka je opět dokonale magicky vesmírná, miluju ji! :)

P.P.S. Sérii doporučuji všem milovníkům Hunger Games a Divergence :)

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 80 %


Autor: Scott Reintgen
Počet stran: 408 s.
Nakladatelství: King Cool
Datum vydání: 2019
Anotace:
Zpočátku si Emmett Atwater říkal, že to bude snadná výhra. Posbírat body. Shrábnout prachy. Vrátit se domů. Ale netrvalo dlouho a zjistil, že Babylon nehraje čistě. Jejich plané sliby vystřídaly temné vyhlídky.
Teď si spolu s dalšími členy posádky Genesis musí poradit v neznámém a nebezpečném světě. I tato mise měla být jasně daná: těžit nyxii, nejcennější surovinu vesmíru, a dobře vycházet s původními obyvateli Adamity.
Ale Emmett a ostatní si záhy uvědomí, že se ocitli uprostřed bitvy mezi silami Babylonu a Adamitů, jejichž zájmy jsou podstatně odlišné. Podaří se Genesis uniknout z planety včas, nebo už je pozdě?

Publikováno: 02. 11. 2019