Zimní lidé

Vítejte u recenze na nejděsivější knihu letošního roku!

O čem kniha je?

Příběh obsahuje dvě hlavní dějové linie - SOUČASNOST a MINULOST.

Současnost – devatenáctiletá Ruthie se společně se svou mladší sestrou snaží přijít na kloub zmizení jejich matky. Dostává se jim do rukou deník Sáry Harrison Sheyové, jehož obsah by vyděsil snad každého. Zjišťují, že Sára kdysi žila v jejich domě..

Minulost, tu vypráví Sára Harrison Sheyová, jejíž deník nalézají naši hrdinové v současnosti. Sára se nedokáže smířit se smrtí své malé dcerky a odmítá se sžít se skutečností, že ji už nikdy neuvidí.. Aby ji měla zpět, je ochotná obětovat cokoliv. A ona to udělá..

Víte co se říká - v hororech jsou nejděsivější klauni a malé děti! V Zimních lidech klauny nenajdete (uf!), ale malou děsivou holčičku ano..

Jak se mi kniha líbila?

Prvních 70 stran NUDA. Ne a ne se začít. Ale to, co se odehrálo pak? Naprostá lavina slov, čtivého textu a poutavého příběhu, který nebudete s to odložit. Já jsem toho živým důkazem, jelikož jsem knihu četla do noci s vědomím toho, že druhý den v práci budu chodící mrtvola. Ze začátku sice budete zápasit s větším množstvím postav, ale časem si to sedne a vy se budete orientovat s přehledem. 

plusy:

- Dynamika příběhu - napětí gradovalo a autorka čtenářům s každou kapitolou přichystala nová překvapení.

- Velmi čtivý text.

- Budete trnout strachy a v noci si střihnete scénku z Teorie velkého třesku, kdy se Sheldon bál jít na záchod a modlil se se slovy „Jsem pánem svého močového měchýře.“ Na ten záchod sice nakonec půjdete, ale poběžíte a všude si rozsvítíte, to mi věřte :D

minusy:

- Nudnější rozjezd. Pár desítek stran jsem měla chuť knihu odložit. 

Ale udělala jsem dobře a neučinila tak! Zimní lidé jsou velmi znepokojující příběh, který vám dá nahlédnout do světa neživých a stanete se svědky rodinné tragédie.. Skvělá věc pro všechny, kteří holdují hororům, především duchařinám.


Mé hodnocení: 85 %


Autor:  Jennifer McMahon
Počet stran: 328 s.
Nakladatelství: Omega
Datum vydání: 2017
Anotace:
West Hall ve Vermontu bylo vždy město podivných zmizení a starých legend. Nejzáhadnější z nich je smrt Sary Harrison Shey, která byla v roce 1908 nalezena mrtvá na poli za jejím domem, jen několik měsíců po tragické smrti své dcery.
Nyní, v současnosti, žije devatenáctiletá Ruthie na tomtéž statku se svou matkou Alicí a mladší sestrou. Jednoho rána Ruthie zjistí, že její matka zmizela. Ve snaze najít nějakou stopu prohledává matčinu ložnici a pod podlahou nalézá starý deník Sary Harrison Shey. Ruthie je náhle vtažena do prastarého tajemství a zjistí, že není zdaleka jediná, kdo na tomto statku hledá někoho zmizelého. Ale může být jediná, která tuto stále se opakující historii zastaví...

Publikováno: 14. 11. 2018