Addamsova rodina: Knihovnička Wednesday Addamsové

Fanoušci Addamsovic potrhlé rodinky, zbystřete :)

O čem kniha je?

Kniha je plná oblíbených citátů, příběhů a vtipných postřehů a myšlenek Wednesday Addamsové.

Jak se mi líbila?

Určitě je důležité zmínit, že se nejedná o klasickou prózu, ale o sbírku citátů a dva krátké příběhy, které jsou doplněny o vtipné, temné a občas trochu bizarní komentáře od Wednesday :)

Tohle je záležitost pro fajnšmekry a pokud jste fanoušci této ikonické rodiny, rozhodně doporučuji i knihu, která vyšla tuším dva roky zpátky - Addamsova rodina.

Knihovnička Wednesday Addamsové je za mě fajn doplňková kniha do sbírky :) A obě k sobě v knihovně krásně ladí.


Ve spolupráci s knihkupectvím KOSMAS.

Kniha vyšla u Nakladatelství JOTA.

Mé hodnocení: 80 %
Autor: Calliope Glass
Počet stran: 208 s.
Nakladatelství: Jota
Datum vydání: 2021
Anotace:
Čítanka Wednesday Addamsové představuje nezbytnou příručku pro každého gotika i fanouška Addamsovy rodiny. Upozorňuje na nejdůležitější romány, básně, divadelní hry a filmy v žánru gotiky za posledních pět století. Těžko by se našel někdo, kdo by nikdy neslyšel o Draculovi nebo Bídnících, ale zasvěcené komentáře Wednesday Addamsové pomohou ukázat, že například i zdánlivě nudná učebnicová „klasika“ v podobě románů sester Brontëových má své kouzlo – temné kouzlo. A co teprve Srdce temnoty, Šarlatové písmeno nebo Otrantský zámek! Nikdy jste o nich neslyšeli? Čítanka Wednesday Addamsové vás přesvědčí, že tajuplný svět nadpřirozena v rozličných podobách, které je nutné znát, prosakuje na povrch celé zeměkoule. Temná klasika, kterou možná nezná ani vaše učitelka češtiny, je zdrojem inspirace a klíčem k pochopení jednání výstředně zasmušilé Wednesday Addamsové a její rodiny.

Publikováno: 31. 08. 2021