Hrozálie se chce stát čarodějnicí

O čem kniha je?

Proč všechny holčičky chtějí být princezna Elsa, když Anna je stejně hezká, a k tomu ještě o dost vtipnější? Přece proto, že Elsa umí čarovat! Magie, kouzla, tajemství… to je zaručené lákadlo. A když je navíc hlavní hrdinka natolik svérázná jako Hrozálie, nehrozí, že by se malé adeptky čarodějnického řemesla u této knížky nudily...

Jak se mi líbila?

Já tušila, že tahle knížka bude skvělá! Ideální pro malé (ale klidně i dospělé) čtenáře, kteří si chtějí užít nějaký ten strašidelný příběh a naladit se tak na Halloween.

Vtipné, lehoulince napínavé, děsně roztomilé čtení s krásnými ilustracemi :) Už se těším na všechny ty další podzimy, kdy si ji budeme s Elinkou číst a taky na další díly Hrozálie:))


Mé hodnocení: 100 %


Ve spolupráci s Nakladatelství HOST.
Autor: Susanna Isern
Počet stran:  120 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2023
Anotace:
Proč všechny holčičky chtějí být princezna Elsa, když Anna je stejně hezká, a k tomu ještě o dost vtipnější? Přece proto, že Elsa umí čarovat! Magie, kouzla, tajemství… to je zaručené lákadlo. A když je navíc hlavní hrdinka natolik svérázná jako Hrozálie, nehrozí, že by se malé adeptky čarodějnického řemesla u této knížky nudily. Kouzlit se nejspíš nenaučí, i když na míchání elixírů samozřejmě také dojde, ale možná zjistí něco o sobě, o tom, že je dobré jít si za svým a nenechat se odradit prvním nezdarem.
Příběh využívá pohádkový půdorys, ale nebojí se bořit stereotypy. Hlavní hrdinka vtáhne děti do příběhu od první stránky. Koktejl přiměřeného napětí, roztomilosti a vtipu vám možná připomene malou čarodějnici z večerníčku, Hrozálie však bude řešit i aktuálnější problémy, než jak vyzrát na tetu Bimbulu. Hrozálie musí zrušit pár zlých kleteb, obhájit si svůj přístup ke světu, a navíc v jednu chvíli najde skutečného kamaráda. A s ním to bude napříště ještě zábavnější, to si pište.

Publikováno: 19. 10. 2023