A noc byla jako samet

O čem kniha je?

Hrdinkou příběhu se stává sekretářka Maite, která ze svého fádního života utíká k vysněným dobrodružstvím a romantickým komiksům. Jednoho dne ji její sousedka požádá o výpomoc. Dívka však vzápětí beze stopy zmizí a Maite se ji vydává hledat. Přitom proniká do prostředí studentského hnutí a disentu..

Jak se mi líbila?

 Od autorky jsem četla Mexickou gotiku, která mě zase až tak neuchvátila, i přes to jsem se rozhodla dát autorce ještě jednu šanci. Přece jen ta anotace mě fakt nalákala:)

První polovina mě bavila, dostávali jsme se do děje, seznamovali se s našimi hrdiny, líbila se mi dobová atmosféra, ta byla vykreslena parádně a ani to pomalejší tempo mi vůbec nevadilo. Ovšem ta druhá polovina? Čekání. Nekonečné čekání až se začne něco dít. Až přijde nečekané rozuzlení, pointa, ze které si sednu na zadek. Ale nic..

A ten konec? Moc nevím, co si o příběhu vlastně myslet. Jak kdyby byl nedotažený, bez nápadu.. Další autorčiny knížky už asi raději vynechám, její styl psaní není pro mě, ale pořád se mi to líbilo o něco více než Mexická gotika.


Ve spolupráci s Nakladatelstvím Host.

Mé hodnocení: 70 %Autor: Silvia Moreno-Garcia
Počet stran: 320 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2022
Anotace:
Nepravděpodobnou hrdinkou příběhu se proti své vůli stává sekretářka Maite, která ze svého fádního života utíká k vysněným dobrodružstvím a romantickým komiksům. Jednoho dne ji její sousedka, půvabná studentka umění Leonora, požádá o výpomoc. Dívka však vzápětí beze stopy zmizí a Maite se ji vydává hledat. Přitom proniká do prostředí studentského hnutí a disentu.
Není však jediná, kdo se snaží Leonoru vypátrat. Elvis, mladý muž z oddílu Jestřábů, má za úkol brutálně rozprášit protesty vůči vládě. Se svou láskou k rokenrolu a svébytným etickým kodexem také nezapadá, na pokyn tajemného šéfa se však pustí do pátrání po zmizelé dívce. Brzy se mu do cesty připlete Maite. Spojuje je nejen láska k hudbě, ale také hluboká osamělost, která oba neustále provází.
Maite i Elvis, kteří spolu pronikají do spleti intrik, násilí, špionáže a války bezpečnostních služeb, zjišťují, že se jim dění vymyká z rukou a pátrání po pohřešované dívce se může v jediném okamžiku změnit v boj o život.

Publikováno: 01. 09. 2022