Oko za oko

Co by to bylo za příběh ze střední bez školní elity, outsiderů, školního plesu, roztleskávaček, pomluv a intrik. Jarská střední tohle všechno má. A nejen to. Má také tři dívky, které už nehodlají být nadále oběťmi, ale těmi, kteří se pomstí. Příběh je vyprávěn z pohledu tří ústředních postav – Kat, Mary a Lilie. Nejsou to ani sestry, ani kamarádky. Jediné, co mají společného je střední škola, kam všechny tři chodí. A touhu po pomstě. 

Kat – je rebelka, která si na nic nehraje. Její bývala kamarádka, nynější hvězda celé školy, ji dělá ze života peklo. 

Mary – nenápadná, milá holka. Před pár lety opustila ostrov Jar a nyní je zpět, aby dokončila poslední rok střední školy. Má tajemství a touží po tom, aby ten, který ji ublížil, zakusil jaké to je trpět.

Lilie – pochází z bohaté rodiny. Ač je součástí školní „elity“, je to celkem normální holka. V hloubi duše se ale touží pomstít klukovi, který má pravděpodobně něco s její mladší ségrou.

První polovina knihy je věnována především popisování a vysvětlování situace – co, proč, kdo komu, jak. Mě mnohem více bavila druhá polovina, kdy situace vygradovala do okamžiku, ve kterém není jiná možnost než spojit síly, aby bylo zlo poraženo (i když pravdou je, že hlavní hrdinky taky nejsou žádné světice). Celý příběh krásně doplňovaly flashbacky do minulosti, které děj nijak nenarušovaly a pomáhaly pochopit řadu nynějších událostí. I přes to, že byl příběh vyprávěn pouze třemi dívkami, musím přiznat, že jsem občas měla pěkný guláš v tom, která z hlavních postav teď vlastně vypráví. 

Jenny Han mám moc ráda a tak jsem si její další knihu nemohla nechat ujít. Díky krátkým kapitolám jsem ji měla přečtenou cobydup :) Je čtivá, oddechová, ačkoliv občas to byly pěkné nervy! Co mě překvapilo asi nejvíc, byl konec. Důležitá informace pro vás, kteří chystáte si knihu pořídit – počítejte s otevřeným koncem, který naznačuje, že se můžeme těšit na pokračování, kterého se už nemůžu dočkat! :) Mimochodem vůbec bych nepoznala, že knihu napsaly dvě autorky.

Oko za oko bych doporučila spíše dívkám mladšího věku. Ale pokud jste (stejně jako já) fandové Jenny Han nebo máte chuť přečíst si nenáročný, klasický dívčí románek, který vám třeba v něčem připomene vaše školní léta – je Oko za oko pro vás to pravé ořechové :) 

Mé hodnocení: 80 %

 

Autor:  Jenny HanSiobhan Vivian
Počet stran: 272 s.
Nakladatelství: CooBoo
Datum vydání: 2017
Anotace:
Velké holky nepláčou, ale vezmou svůj osud pevně do rukou. Ostrov Jar není jen idylické místo na dovolenou, ale to vědí pouze ti, co na něm žijí. Kat, Mary a Lillia chodí na střední školu, ale to je asi to jediné, co mají společného. Tedy kromě touhy pomstít se. Pomstít se těm, kteří je šikanovali, vysmívali se jim a udělali jim ze života peklo. Špatné věci se totiž stávají i hodným holkám. Ale i hodné holky se umějí bránit. A tyhle tři dohromady? Jsou schopné čehokoli…

Publikováno: 14. 09. 2017