Nikdo není sám

O čem kniha je? 

Nikdo není sám, ale možná by někdy chtěl. Anebo jsme sami naopak všichni — bez ohledu na to, s kým nebo jak žijeme?

Jak se mi líbila? 

Opět brilantní psychologie postav, velmi sugestivní, autentické, věřila jsem všemu :) Petra Soukupová zase ukázala, že v tomto směru nemá konkurenci. Díky tomu, že vidíme do hlavy více postavám/vyprávěčům, nás celý příběh semele o to víc. 

Výborně napsané, bezvadně se to čte, ale čtení to bylo vcelku náročné, vstřebat všechna ta dramata naší knižní rodinky..Ve spoustě situacích a myšlenkách hlavních aktérů se čtenář bez problémů najde - ty každodenní starosti, obavy a pochyby.. právě to na knížkách Petry Soukupové miluju. Díky za Vaši práci!

Mám-li ale srovnávat například s knihou Nejlepší pro všechny, kterou jsem četla nedávno, tak ta se mi líbila o chlup víc:) Ale i tak doporučuji, paní Soukupová je moje nová velice oblíbená autorka!:)


Ve spolupráci s Nakladatelství Host.

Mé hodnocení: 80 %Autor: Petra Soukupová 
Počet stran: 368 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2023
Anotace:
Nikdo není sám, ale možná by někdy chtěl. Anebo jsme sami naopak všichni — bez ohledu na to, s kým nebo jak žijeme?
Veronika má práci, která ji baví, manžela, který jí rozumí, dvě náctileté děti, s nimiž není žádný větší problém. Sice nemá příliš dobrý vztah s rodiči, ale udržuje si od nich bezpečný odstup. Jenže někdy tohle všechno nestačí. Křehkou rovnováhu náhle naruší smrt matky a Veroničina představa spokojeného života se začne rozpadat jako domeček z karet.
Jestliže někdo dokáže popsat nedělní oběd, výlet na rozhlednu nebo babiččin pohřeb jako bezohlednou poziční válku, pak je to Petra Soukupová. Její nový román čtenáře okamžitě vtáhne do světa, ve kterém se spolehlivě poznává, aby vzápětí krok za krokem odhaloval absurditu a trapnost rodinných bitev, v nichž nemůže nikdo vyhrát.

Publikováno: 24. 08. 2023