Výpravy do divočiny: Dobrodružství mladého přírodovědce

O čem kniha je?

V roce 1954 se mladému Davidu Attenboroughovi naskytla životní příležitost cestovat po světě, hledat vzácná, stěží polapitelná zvířata pro Londýnskou zoologickou zahradu a zároveň celou expedici zachytit pro pořad BBC Výprava za zvířaty.

Jak se mi kniha líbila?

Tři výpravy plné dobrodružství, o kterých nám sir David Attenborough ve své knize vypráví, se četly neskutečně lehce, ani chvíli jsem se nenudila a užívala si každou stránku:)

Ještě než jsem se do knihy pustila, tak jsem tušila, že tohle bude jedna z nejlepších knih roku a nemýlila jsem se! David Attenborough je neskutečný člověk, jehož život mu můžeme jenom závidět. Kéž by bylo víc takových lidí, jako je on, kteří nám připomínají, jak důležité je chránit přírodu!

Ve spolupráci s Kosmas.

Mé hodnocení: 100 %


Autor: David Attenborough 
Počet stran: 432 s.
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: 2022
Anotace:
Žijící legenda a průvodce sérií Zázračná planeta z produkce BBC, sir David Attenborough, vypráví příběh začátku své kariéry přírodovědce, dokumentaristy a popularizátora. V roce 1954 se mladému Davidu Attenboroughovi naskytla životní příležitost cestovat po světě, hledat vzácná, stěží polapitelná zvířata pro Londýnskou zoologickou zahradu a zároveň celou expedici zachytit pro pořad BBC Výprava za zvířaty.
Výpravy do divočiny jsou příběhem těchto cest. Aby mohl Attenborough a jeho tým představit neuvěřitelnou krásu a biodiverzitu naší planety, museli se při pobytu u domorodců a výpravách za mravenečníky velikými v Guyaně, varany komodskými v Indonésii a pásovci v Paraguayi vypořádat nejen s agresivními dikobrazy, divokými prasaty a dravými rybami, ale i se zrádným terénem a nevypočitatelným počasím.
Attenborough píše s typickým humorem a šarmem. Výpravy do divočiny nejsou však jen příběhem fascinujícího dobrodružství, jsou také příběhem muže, který nás přiměl zamilovat si přírodu a který nás dodnes učí, jak důležité je ji chránit.

Publikováno: 06. 05. 2022