Jsem ráda, že moje matka zemřela

Uf..asi jako první mi přijde správné upozornit na pár témat, která se v knize objevují, a to: toxický vztah v rovině matka-dcera, poruchy příjmu potravy, manipulace, psychické i fyzické násilí.

Pokud je pro vás některé z těchto témat zraňující, zvažte, zda se do knihy pustíte.

O čem kniha je?

Americká herečka Jennette McCurdy se proslavila už jako malá holčička, její matka ji podporovala, zařizovala castingy, všude ji doprovázela, což by se mohlo na první pohled zdát jako perfektní příklad mateřské lásky a obětavosti. Ovšem jen v případě, kdyby herecká kariéra byla snem malé Jennette, ne její matky...

Jak se mi kniha líbila?

Velmi bolavé čtení, obdivuji autorku za brutální dávku otevřenosti a upřímnosti, vracet se v takových vzpomínkách muselo být nesmírně zraňující..I mě jako absolutně nezainteresovanou osobu (Jennette McCurdy jsem do této doby neznala) příběh pohltil, semlel, zasáhl, hluboce a asi ho už nikdy nevymažu z paměti.

Naprosto rozumím, že má kniha takové ohlasy, že všemi tolik rezonuje, zaslouženě, tohle musí zamávat každým čtenářem...

Jednoznačně nejlepší kniha roku!


Ve spolupráci s Knihkupectví Luxor.

Mé hodnocení: 100 %Autor: Jennette McCurdy
Počet stran:  293 s.
Nakladatelství: Ikar
Datum vydání: 2023
Anotace:
Srdcervoucí i veselé. Takové jsou vzpomínky Jennette McCurdy jakožto bývalé dětské herečky, která bez přikrášlení vypráví o svých strastech včetně poruch příjmu potravy, závislosti, komplikovaném vztahu se svou panovačnou matkou a o tom, jak znovu získala kontrolu nad svým životem. Jaké to je stát se celebritou v dětském věku? A co teprve, když o vaší budoucí profesi rozhoduje někdo jiný? A co teprve, když je to člověk, který by vám měl být v životě nejbližší? Bezbřehý chtíč matky, urputně toužící po slávě vlastní dcery, zastavila až nemoc a následná smrt. Jsem ráda, že moje matka zemřela vypráví příběh o odolnosti a nezávislosti s osvěžující upřímností a černým humorem.

Publikováno: 22. 09. 2023