Seznam hostů

Titul Seznam hostů mě zaujal obálkou, anotací a především faktem, že se věnuje současnému trendu blogerů, influencerů a sociálním sítím. 

O čem Seznam hostů je?

Příběh se točí kolem hlavní hrdinky Caroly, která je velmi úspěšnou módní blogerkou. Ráda se obklopuje tím nejluxusnějším a nejlepším, a to včetně lidí. Pořádá vyhlášené večírky, na které se jen tak nedostanete, pokud nesplňujete jednu zásadní podmínku - nejste na seznamu hostů. Popularita však s sebou nese také závist a nenávist. A jednoho dne lidé, které má Carola na seznamu, začnou záhadně umírat. A lidé se začnou bát, že budou další na řadě..

Jak se mi Seznam hostů líbil?

Hlavní hrdinka příběhu je chytrá, bystrá a vždy má vše dopředu promyšlené. Bohužel na druhou stranu je tak trochu potvora, která nedělá nic, z čeho by neměla nějaký užitek. Takže jí budete ty chvíle, kdy se bude bát o svůj život, občas i přát :D 

Co je rozhodně velký plusem a lákadlem knihy? Atraktivní ústřední téma příběhu ze současnosti, které Vám dá nahlédnout pod pokličku blogerského světa a toho, jak to mezi blogery a influencery (v těch nejvyšších sférách) chodí. Budete svědky mnoho intrik, spletitých vztahů, boje o moc a postavení a k tomu všemu Vám příběh poskytne trochu toho napětí odehrávající se v luxusním prostředí. Občas mi nejen chování knižních hrdinů, ale i prostředí, kde se děj odehrával, připomínalo můj oblíbený seriál Gossip Girl, na kterém jsem si ulítávala v období mých středoškolských let.

Příběh má opravdu skvělý námět, ovšem to provedení mi místy nesedělo. Krimi zápletka na mě veskrze působila příliš překombinovaně, zvláštně a především nedůvěryhodně! Chybělo tomu více realistických prvků, navíc bylo znát, že autorka za každou cenu chtěla dosáhnout wow efektů v co nejvyšší míře. Také bych se ráda pozastavila nad označením thriller, protože na mě zde těch akčních a mrazivých okamžiků bylo sakra málo :D Kniha je to však velmi čtivá, stránky Vám budou utíkat, že pomalu ani nevíte jak. Napomáhají tomu krátké kapitoly a také přepisy facebookových konverzací, které text celkově hodně osvěží. 

Pokud si chcete přečíst příběh z prostředí blogerů, který je zasazen do současnosti a který Vám poskytne pár napínavých scén, mohl by být Seznam hostů tím pravým pro Vás.

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 65 %


Autor: Sanne Averbeck
Počet stran: 448 s.
Nakladatelství: Omega
Datum vydání: 2019
Anotace:
Svět je obec a Facebook jeho vývěsní deska. 
Carola Martins má lidi i sociální sítě pod kontrolou. Pravidelně pořádá večírky, na které zve důležité osoby. Má skvělou kariéru a zdá se, že jí nic nestojí v cestě. Ale ve chvíli, kdy dosáhne největších úspěchů, lidé kolem ní začnou umírat – jsou brutálně vražděni. Vše ukazuje na to, že pachatelem na Carola. Zdá se, že někdo chce zcela zničit její život. Aby tomu zabránila, musí zveřejnit svůj nejcennější majetek: seznam hostů! 

Publikováno: 20. 04. 2019