Nesvá

E. Lockhart má už na svém kontě velmi originální knihu Ostrov Lhářů, která se mi fakt líbila. Když jsem tedy zjistila, že má vyjít další kniha od této americké autorky, věděla jsem, že si to nemůžu nechat ujít. Dokonce se mi poštěstilo a mohla jsem si ji přečíst ještě předtím, než vyšla. Nesvá je tedy mé druhé setkání s autorkou a jak se ukázalo - opět nezklamala :)

Celý příběh se točí kolem přátelství mezi Imogen a Jule, které jsou svými protipóly. 

Jule je sirotek a touží zapomenout na to, kým byla a stát se někým novým.

Imogen je bohatá, krásná a všemi oblíbená. Má vše, po čem kdy toužila.

Co příběhu jednoznačně nemohu upřít je opět skvělý styl a jedinečnost. Příběh Jule a Imogen nám totiž autorka naservírovala od konce a čtenář se tak seznámil nejprve s aktuální dějovou situací a postupně se kapitolu po kapitole dozvídal informace, které tomu aktuálnímu ději předcházely. Vlastně po prvních stránkách nemáte moc páru, o co v příběhu jde :D To se ale postupně vyjasňuje a čtenář si tak v hlavě může utvářet všemožné scénáře, co se asi stalo. Nakonec budete ale hodně překvapeni a docela vyděšeni tím, o co v ději šlo, jak to celé vlastně bylo a kdo v něm sehrál jakou roli. Díky stylu vyprávění cca od poloviny knihy budete tak trochu tušit, co se zhruba odehrálo - to ale vůbec ději neubírá na napínavosti! Nechci vám příliš prozrazovat děj, protože stejně jako u Ostrova Lhářů, i v tomto případě by vám to mohlo zkazit "překvapení". 

Plusy

- Originální pojetí vyprávění

- Čtivost 

- Solidní dávka napětí

Minusy

- Některé věci mi nebyly zcela jasné a uvítala bych, kdyby se autorka věnovala kratšímu časovýmu úseku a aby kniha měla tak o sto stran víc :)

Nejvíce mě na knize bavilo to, že se čtenář dozvídal informace pozpátku, to byla příjemná změna a příběhu to dodalo úplně jiný nádech! Co se týče postav, tak:

Jule - je inteligentní žena a názor na ni jsem měnila poměrně často, ale nakonec mi fakt nesedla. Nebylo možno si ji oblíbit a ani trochu ji pochopit.

Imogen - žena rozmazlená penězma. Ona vlastně ani neměla moc šanci být normální holkou, vlivem toho, v jakém prostředí vyrostla a jak se k ní chovali lidé, kterými se obklopovala. Ani ji jsem si nedokázala oblíbit.

Kdo četl Ostrov lhářů tak ví, co od autorčina stylu očekávat. Vy, kteří jste E. Lockhartovou nepolíbeni, tak se připravte, že její knihy prostě jsou divné :) Ale divné tím správným způsobem, který mě prostě baví. Je ale možné, že každému takový styl nesedne. Takže zkuste a uvidíte :)


Mé hodnocení: 85 %

Za poskytnutí e-knihy k recenzi mockrát děkuji nakladatelsvtí HOST!


Autor:  E. Lockhart 
Počet stran: 256 s.
Nakladatelství: Host 
Datum vydání: 2018
Anotace:
Kolikrát může člověk předělat sám sebe?
Imogen je dědička na útěku, sirotek, kuchařka a podvodnice.
Jule je bojovnice, společenský chameleon a sportovkyně.
Intenzivní přátelství. Záhadné zmizení. Vražda, nebo dvě.
Zlomené srdce, nebo hned tři. Tupé předměty, přestrojení, krev a čokoláda.
Americký sen, superhrdinové, tajní agenti a odpadlíci.
Dívka, která odmítá dát lidem to, co od ní chtějí.
Dívka, která odmítá být člověkem, jímž byla kdysi.

Publikováno: 22. 04. 2018