Zamkni poslední dveře

O čem kniha je?

Příběh z prostředí newyorského Manhattanu, bohaté smetánky, rodinného prokletí, věhlasné budovy a temné minulosti vás pohltí a nepustí.


Jak se mi kniha líbila?

Tak tohle mi fakt sedlo! Ač k příběhu mám pár výtek - nesmyslná pravidla pro nájemníky, která by přišla podivná snad každému a nikdo se zdravým rozumem by na ně nepřistoupil :D ke konci to bylo lehce přitažené za vlasy a ta občasná naivita a krátkozrakost hlavní hrdinky mě taky štvala.. Ale tím s negativy končím!:) Protože tuhle knížku jsem si po většinu času neskutečně užívala, to bylo tak strašně dobře napsaný, měla jsem pocit, že mi před očima běží film, boží! Bavilo mě ta atmosféra baráku, kde se evidentně děje něco podezřelého, ale my nemáme, stejně jako naše hlavní hrdinka, šajn o co jde :D

Trochu jsem se bála, jakým směrem se bude příběh s blížícím se koncem ubírat, ale nakonec super, nečekala jsem:)))

Miluju, jak někteří autoři dokáží jen jednou jedinou kratičkou větou vzbudit taaak silnou emoci - v mém případě zděšení. Miluju to a brzy si dělám zálusk na autorovu další knížku, páč ho zbožňuju!:) jestli hledáte autora, který píše fakt čtivě a budete se bát, doporučuji.

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 80 %Autor: Riley Sager
Počet stran:  392 s.
Nakladatelství: Vendeta
Datum vydání: 2024
Anotace:
Jules našla práci snů. Nedávno se rozešla s přítelem, a tak jí podmínky nového zaměstnavatele maximálně vyhovují: žádné návštěvy, žádné noci strávené mimo byt, žádné rušení ostatních obyvatel domu. Hlídá totiž byt na Manhattanu. Jak se seznamuje s obyvateli a ostatními pracovníky v domě, začne pociťovat náklonnost ke kolegyni Ingrid, která jí připomíná vlastní sestru, o niž přišla před osmi lety. Když se jí žena svěří s obavami ohledně historie domu, Jules začne být velmi znepokojena. 

Publikováno: 27. 03. 2024