Duchové

Duchové - komiks, který mi připomněl jeden z nejkrásnějších animáků – Coco

O čem je?

Příběh se věnuje životu rodiny, která se kvůli nemoci - cystické fibróze - nejmladšího člena rodiny stěhuje do větrnějšího a studenějšího podnebí - do severní Kalifornie. Postupem času objevují krásy nové kultury, seznamují se s novými sousedy, vytvářejí si nová přátelství. A všichni pevně doufají, že nemoc malé Mayi se nějakým zázrakem zlepší..

Jak se mi líbila?

Kniha Duchové je dětský komiks, který se pro tentokrát nezaměřuje na "pouhé" pobavení svého čtenáře. Autorka v něm pracuje s vážnějším tématem, kterým je nevyléčitelná nemoc. V příběhu sledujeme, jak malá Maya s grácií bojuje se svou nemocí a nepřipouští si vážnost své situace. Do toho má čtenář možnost sledovat nejen nádherné kresby, ale i nádherný příběh a je svědkem toho, jak se naši hrdinové nevzdávají, jak drží při sobě, jak se zamilovávají, jak objevují místní legendy.. 

Ač se příběh točí okolo nemoci, smrti a duchů - nemusíte se obávat, že byste Vy nebo snad Vaše děti, měli upadnout do depresí. Ba naopak - rozveselí, pohladí po duši. Kresba je, dá se říci, připůsobena mladším čtenářům a čiší z ní barevnost a veselost. Doporučuji ho spíše dívkám, ale neznamená to, že by neměl co předat i chlapcům :) Věřím, že tento milý, dojemný a laskavý příběh s dokonalou atmosférickou kresbou, si zaslouží Vaši pozornost, tak mu dejte šanci! :)

Mé hodnocení: 100 %

Fotoukázka:Autor:  Raina Telgemeier
Počet stran: 256 s.
Nakladatelství: Paseka
Datum vydání: 2017
Anotace:
Catrina se s rodinou stěhuje na pobřeží Severní Kalifornie a není zrovna nadšená, že musí opustit svoje kamarády a zázemí. Jenže její sestra Maya trpí vážnou nemocí, proti níž působí vlhký, slaný vítr, vanoucí od moře. A léčivé účinky prý nejsou to jediné, co vítr do městečka Bahía de Luna přináší. Sestry ze všech stran slyší, že tu žijí duchové.
Říkají obyvatelé města pravdu, nebo jen straší nové sousedy? Zatímco Maya se nemůže dočkat, až nějakého ducha potká, Catrina s nimi nechce mít nic společného. Ale možná se blíží doba, kdy bude muset hodit svůj strach za hlavu a myslet především na dobro mladší sestry…
Po autobiografických hitech Úsměv a Ségry se nejoblíbenější ženská autorka komiksu poprvé pustila do nadpřirozeného tématu, ale opět vznikl humorný a dojemný příběh o síle rodiny, přátelství a překonávání vlastních obav. To, že Duchové získali komiksového Oscara – Cenu Willa Eisnera – pro nejlepší dětský komiks roku 2016, není žádná strašidelná náhoda.

Publikováno: 24. 02. 2019