Mrazivá kletba

Ledové království sice nepatří k mým nejoblíbenějším Disneyovkám, ale i tak ho mám vcelku ráda. A když jsem zjistila, že v edici "Co kdyby..." vyšel nový díl právě o této pohádce, věděla jsem, že ho budu nutně potřebovat :)

O čem kniha je?

Mrazivá kletba je retellingem (převyprávěním) klasické pohádky od Walta Disneyho - Ledové království.

Jak se mi líbila?

Tento díl je můj třetí, který jsem v rámci série "Co kdyby..." přečetla a musím uznat, že ty předešlé - Starý jako čas sám a Část tvého světa se mi líbily o dost víc.

Očekávala jsem více odlišný příběh oproti originálu, takže mě trochu mrzelo, že opravdu spooustu scén bylo téměř totožných jako ve filmu. Podle mě si autorka mohla mnohem více pohrát s vlastní fantazií a vymyslet o tolik víc odboček a nových originálních scén a hned by to celé bylo o něčem jiném a za mě i opravdovým retellingem.

Příběh je ale napsaný velmi jednoduše, takže splní přesně to, co od něho v rámci žánru čekáte - čte se jedním dechem a opravdu si u něho odpočinete. Navíc se jedná o pohádku, takže se dostaví i krásné pohlazení po duši v podobě happy endingu :)

Ve spolupráci s e-shopem Megaknihy.

Mé hodnocení: 60 %


Autor: Jen Calonita
Počet stran: 264 s.
Nakladatelství: Egmont
Datum vydání: 2020
Anotace:
Po nečekané smrti svých rodičů se z Elsy stane jediný vládce Arendelle a vše magické začne vyplouvat na povrch. Elsa si začne vybavovat zlomky svého dětství, na něž už dávno zapomněla… Střípky a úlomky, které dohromady skládají obrázek něčím povědomé dívky. Elsa se odhodlaně vrhne do dobrodružství, jež má vyplnit chybějící části jejího života, a vydá se přes celé království, aby odvrátila děsivou kletbu… a nalezla další princeznu Arendelle.

Publikováno: 11. 12. 2021