Hilda

"Vítejte ve světě severské mytologie, drobných dětských strachů i velkých vítězství, světě, který nás láká, abychom se v něm zas a znovu zabydlovali a vraceli se do dob, kdy se největší dobrodružství mohlo odehrát během stanování v dešti."

Originální příběh i ilustrace, zapamatovatelný hrdina - to vše by měl podle mě dobrý komiks mít. A Hilda všechny tyto aspekty splňuje.

O čem kniha je?

Hlavní postavou je Hilda, holčička, která je jiná než většina jejích vrstevníků. Touží po dobrodružství, baví ji stanovat v dešti. Veškerý svůj volný čas by nejradši strávila venku v přírodě. Hilda je prostě svá a díky tomu si ji naprosto zamilujete. Žije se svou maminkou na samotě v blízkosti lesa a skal, obklopeny přírodou. Důležité je zmínit, že nežije jen tak v ledajakém světě – ale ve světě fantasy, kde je zcela běžné, že vedle lidí žijí také elfové, obři a pidilidi. Hilda žije ve světě, kde takřka nic není nemožné :)

V příběhu nacházíme spoustu dalších postav, které jsou originální a snadno oblíbitelné – například Větvík (obdoba psa, kterého bych si hned poňuchňala) a Poleňák

Jak se mi líbila?

Příběh modrovlasé Hildy uchvátil snad všechny čtenáře po celém světě. A mě samozřejmě taky. Potvrzuje to i fakt, že jsem si všechny tři díly nejprve půjčila v knihovně a hned po dočtení jsem si první díl musela objednat, protože tohle je přesně ten typ knihy, kterou prostě musíte mít doma :) Má naprosto krásné, osobité ilustrace. A ačkoli se může zdát, že je to kniha určená mladší cílové skupině (odpovídá tomu i formátově), jsem přesvědčena, že si najde příznivce i u starší věkové kategorie. Takže ať je Vám 5, 50 nebo jste dospělák s duší dítěte, Hilda Vás bude bavit. Je to humorná, laskavá jednohubka, kterou přečtete během jednoho odpoledne. Zasmějete se, zrelaxujete a po dočtení Vám bude moc hezky po duši.

Mé hodnocení: 100 %


Autor: Luke Pearson
Počet stran: 80 s.
Nakladatelství: Paseka
Datum vydání: 2016
Anotace:
Modrovlasá holčička Hilda žije se svou maminkou na samotě v domku na úpatí magické krajiny. Protože je chytrá a zvídavá, dokáže vidět to, co ostatní nevidí nebo vidět nechtějí - trolly, obry, trpaslíky… Vítejte ve světě severské mytologie, drobných dětských strachů i velkých vítězství, světě, který nás láká, abychom se v něm zas a znovu zabydlovali a vraceli se do dob, kdy se největší dobrodružství mohlo odehrát během stanování v dešti. Přestože je přirovnávána k Muminkům nebo filmům Hajao Mijazakiho, je Hilda dokonale svá. Původně vznikla pro mladší publikum, ale nakonec si podmanila čtenáře bez rozdílu věku. Hilda je komiks, v jehož půvabných barvách a výjevech se s rozkoší ztratíte a který se právem stal klasikou 21. století. 

Publikováno: 09. 12. 2018