Dámský gambit

Žhavá novinka a naprostá nutnost pro všechny fanoušky seriálu Dámský gambit! :)

O čem kniha je?

Beth Harmonová si už od mala našla cestu k šachům a jak se ukazuje, talent je v jejím případě slabé slovo pro vyjádření toho, jak moc jí šachy jdou..

Jak se mi líbila?

Kdo znáte netflixový seriál, tak z knihy určitě nebudete zklamaní, protože se od seriálu prakticky skoro v ničem neliší. Najdete v ní scény ze sirotčince, partie Beth s údržbářem, Bethininu zálibu v malých zelených pilulkách, její život v nové rodině, mnoho turnajů, výher, ale také proher. Postava Beth je natolik nevšední, tudíž věřím, že vám stejně jako mně zůstane v srdci už napořád :)

Pokud hledáte velmi čtivou knihu s originálním námětem, v tomto případě jsou jím ŠACHY, tak určitě neváhejte a Dámský gambit si přečtěte. A pusťte si i seriál, ten se mi snad líbil ještě o chlup více než kniha :)

Ve spolupráci s knihkupectvím KOSMAS.

Mé hodnocení: 95 %


Autor: Walter Tevis
Počet stran: 304 s.
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: 2021
Anotace:

Beth Harmonová se v osmi letech dostane do sirotčince. Není to harmonické prostředí, a malá Beth si najde dvě cesty k úniku: malé zelené pilulky, které děti dostávají „na uklidnění“, a ŠACHY. Hra, s níž ji seznámí údržbář ve sklepě sirotčince, ji pohltí, a během několika let se ukáže, že Beth není jen „na holku dost dobrá“ – je prostě dobrá. Totiž nejlepší. V Americe rozhodně. Ale cestou na světový vrchol musí Beth překonat nejen nedůvěru okolí, ale i vlastní démony závislosti. Strhující příběh Waltera Tevise o dospívání, šachách, feminismu a nebezpečných návycích vzbudil senzaci svým televizním zpracováním na Netflixu v r. 2020. Přesvědčte se, že knižní předloha vás pohltí úplně stejně.

Publikováno: 23. 11. 2021