Temnota na okraji města

Fanoušci seriálu Stranger Things už určitě zaznamenali první knižní prequel, který vyšel loni - Temný experiment. Ten se odehrával v roce 1969 a zaměřoval se na minulost Brennera a maminky Eleven - Terry Ives. Letos 5. května bude vycházet úplně nový prequel, který nás tentokrát přenese do minulosti všemi jistě oblíbené postavy - Jima Hoppera!

O čem kniha je?

Píše se rok 1984, období Vánoc. Jim Hopper sedí ve vyhřáté chatě společně s El. Ta našla krabici s Hopperovými starými věcmi, na které stojí nápis - NEW YORK. Co Hopper prožil v NY? A kdy tam vlastně vůbec žil? El je neodbytná a tak se Hopper pouští do vyprávění svého příběhu ze života v NY roku 1977.

Jak se mi líbila?

Ačkoli jsem opravdu velký fanoušek seriálu, od knížky jsem očekávala, že se vedle Hopperovy kariéry policisty v NY dozvíme i něco víc o jeho osobním životě, např. podrobnosti okolo smrti Hopperovy dcery, o tom, jak se poté s manželkou odcizili, klidně bych se nezlobila, kdyby nás autor zavedl ještě dál - do dob, kdy Hopper chodil na školu společně s Joyce, abychom se dozvěděli, jaké spolu měli vztahy a co všechno spolu zažili (ale to je už spíše na jinou knihu) :) 

Temnota na okraji města je ale především detektivní příběh právě o Hopperově kariéře policisty v New Yorku. Po celou dobu tak sledujeme vývoj případu, který dostal na starosti společně se svou novou parťačkou, jejíž postavu jsem si dost oblíbila. Krimi zápletka nebyla tedy nijak originální, ale celý příběh se četl dobře, byl napěchovaný akcí a kapitoly odsýpaly. Takže pokud si chcete přečíst oddychový krimi příběh v čele s Jimem Hopperem, běžte do toho! Kór jste-li fanoušci Stranger Things a stejně jako já potřebujete všechny doplňkové knihy k seriálu :D

Ve spolupráci s knihkupectvím Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 65 %


Autor: Adam Christopher
Počet stran: 408 s.
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 2020
Anotace:
Vánoce, Hawkins, 1984. Policejní náčelník Jim Hopper touží po jediném – chce strávit klidné první Vánoce s Eleven, ale jeho adoptivní dcera má jiné plány. Navzdory Hopperovým protestům ze sklepa vytáhne krabici s nápisem „New York“ a vzápětí přijdou těžké otázky. Proč Hopper před všemi těmi lety odjel z Hawkinsu? Co to znamená „Vietnam“? A proč nikdy nezmínil New York?
Přestože by raději čelil hromadě nepřátel z jiného světa, než aby mluvil o své minulosti, Hopper ví, že pravdu už nelze dál popírat. A tak začíná příběh o jisté události v New Yorku – posledním velkém případu před tím, než se všechno změnilo…
Léto, New York City, 1977. Hopper se vrací z Vietnamu a začíná znovu. Malá dcerka, pečující manželka a zbrusu nová práce detektiva NYPD mu návrat do civilního života značně usnadňují. Když se však znenadání objeví záhadní federální agenti a zmocní se složek o brutálních, nevyřešených vraždách, Hopper vezme věci do vlastních rukou, přičemž riskuje všechno, aby odhalil pravdu.

Publikováno: 03. 05. 2020