Řekni mi všechno

O čem kniha je?

"Smrtí studenta na elitní univerzitě v Nové Anglii vrcholí rozkol ve skupině přátel, z nichž jeden hraje nebezpečnou hru…"

A naše hlavní hrdinka Malin se snaží rozmotat klubko lží a tajemství, které se jejich party drží.. Přičemž ona je právě ta, která drží pod pokličkou to největší tajemství ze všech!

Jak se mi líbila?

Trochu jsem očekávala studentskou vyvražďovačku, ale nakonec se z příběhu vyklubal spíše vztahový psycho thriller, ve kterém šlo především o přátelství, tajemství a lži. Počítejte s tím, že má příběh pomalejší tempo a není vyloženě nabitý akčními a napínavými scénami (až na pár výjimek). Paradoxně se četl dobře a já ho měla přečtený celkem rychle.

Co si určitě zaslouží pochvalu, tak autorka z příběhu vytvořila takovou skládačku - každá kapitola přiblížila jiné časové období, což mám v knihách moc ráda :) Nejvíc se mi ale líbily pasáže věnované minulosti a především pak Malininu dětství, to mělo tu správnou mrazivou atmosféru! Hrozně mě bavilo, že autorka dokázala v těchto pasážích navodit ten pocit, že už už víte, že se brzy něco stane, jste z toho nervózní a je vám to až nepříjemné číst. A za celé rozuzlení dávám palec hore :) 

Přijde mi ale, že ta délka příběhu lehce uškodila, protože kdyby autorka některé pasáže vynechala, tak by to celé vyznělo o dost intenzivněji a lépe! Ale na to, že se jedná o autorčin debut, tak nechci být příliš kritická a třeba její příští thriller bude ještě víc nadupaný :)

Ve spolupráci s Nakladatelstvím LEDA.

Mé hodnocení: 70 %


Autor: Cambria Brockman
Počet stran:  424 s.
Nakladatelství: Leda
Datum vydání: 2020
Anotace:
Thriller z prostředí studentského kampusu.
Smrtí studenta na elitní univerzitě v Nové Anglii vrcholí rozkol ve skupině přátel, z nichž jeden hraje nebezpečnou hru…
Malin Ahlbergová si vybrala školu co nejdál od domova, aby se odpoutala od traumatizujících zážitků z dětství. Když si v osmi letech hrála s bratrem v domečku na stromě, chlapec vypadl a zabil se. Byla to nešťastná náhoda? Malin si tehdy předsevzala, že rodičům vynahradí bolest ze smrti syna. Od té doby se ze všech sil snaží být dokonalá.
Ve škole má skvělé výsledky, stane se důležitou součástí party a důvěrnicí všech jejích členů. Zdání pohodového studentského života však postupně naruší vážné trhliny. Snad každý z jejích kamarádů má své tajemství, a to nejděsivější skrývá právě Malin.
Nedokáže se jen tak dívat, jak trpí lidé, na kterých jí záleží, a usmyslí si, že jejím životním posláním bude bránit ty, kteří jsou příliš slabí, než aby to dokázali sami. Hodlá je bránit za cenu jakýchkoliv obětí, zcela bez ohledu na všechno a na všechny… ale dokáže ovlivnit život někoho, kdo o to ve skutečnosti nestojí? Opravdu může člověk zasahovat do životů lidí kolem sebe, aniž by narazil na nenávist?
Co když se Malininým přičiněním váhy jen zhoupnou na opačnou stranu?

Publikováno: 05. 10. 2020