Ideální svět

Příběh s krásnou obálkou a sci-fi příběhem z blízké budoucnosti? To chceš! :)

O čem kniha je?

Kniha nás přenese do roku 2052, kdy se Spolková republika Evropa izolovala od zbytku světa. Celý dosavadní systém funguje na principu robotů a občané jsou sledováni pomocí Agentury pro životní poradenství, aby každý jeden jedinec zastával ve společnosti to správné místo!

Hlavní  hrdina příběhu - Samson Pátek pracuje jako životní poradce. Brzy ho čeká povýšení, pro něž dřel a které je jeho největším snem. Ovšem jeho život se hroutí ve chvíli, kdy je obviněn, že udělil chybné poradenství jedné ze svých klientek. Jeho sociální body jdou strmým směrem dolů, a tak se dostává až na úplné dno společenského života..

Jak se mi kniha líbila?

Ideální svět je pro mě velmi milým knižním překvapením v podobě věrohodného a děsivého sci-fi scénáře naší budoucnosti. Autorce se podařilo stvořit a popsat čitelný a zajímavý svět, bez jakýchkoli složitých popisů, pojmů a který je pro mě i do jisté míry takovou možnou verzí, kam se jednou  (v tom horším případě) naše společnost může dostat. 

plusy:

- Příběh je napsán velmi poutavě, až jsem se od něho nemohla odtrhnout a přečetla jsem ho takřka v kuse. Jednoduše - nešlo přestat číst :)

- Srozumitelně a věrohodně popsaný svět.

- Příběh nese důležitou message pro lidstvo - toto je svět, kam možná směřujeme a do takovéto jeho podoby se rozhodně nechceme dostat! 

- Hlavní hrdina nebyl příliš oblíbitelný, ale na jeho charakteru se krásně vyjímal celý příběh. 

minusy:

- Se závěrem se nějak pořád nedokážu smířit a vlastně si ani nejsem jistá, zda ho chci zařazovat přímo do "minusů". Nicméně těsně po jeho dočtení jsem byla celkem v šoku a absolutně jsem nechápala, jak se to vlastně mohlo stát :D

Knížku doporučuji především milovníkům dystopií a možná i těm, kteří by s tímto žánrem chtěli začít :) Nebyla nijak překombinovaná, ani složitá, ale čtenáře rozhodně pořádně vyděsí :) 

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský. 

Mé hodnocení: 80 %Autor: Theresa Hannig 
Počet stran: 344 s.
Nakladatelství: Omega
Datum vydání: 2019
Anotace:
Dokonalá společnost – nebo nejhorší noční můra?
V roce 2052 se Spolková republika Evropa izolovala od zbytku světa. O blahobyt a bezpečí v takzvaném hospodářství optimálního blaha pečují vysoce rozvinutí roboti. Všichni občané jsou čtyřiadvacet hodin denně sledováni Agenturou pro životní poradenství, aby se pro každého jednotlivce našlo ve společnosti dokonalé místo.
Samson Pátek je životní poradce ve státních službách a zapálený obhájce systému. Když je však krátce před povýšením obviněn, že udělil špatné poradenství, začíná sklouzávat do propasti, z níž již nelze uniknout. Systém vynaloží veškeré síly, aby ho optimalizoval – ať chce, či nechce.

Publikováno: 15. 10. 2019