Temné sestry

O čem kniha je?

Sedmnáctiletá Iris Hollowová byla vždycky trochu zvláštní. V dětství se jí a jejím dvěma starším sestrám stalo něco hrozného, a ačkoli si na to nepamatují, navždy je to poznamenalo..

Jak se mi líbila?

První přečtená kniha letošního roku a vybrala jsem moc dobře :)

Ačkoli už dávno nejsem cílová skupina, stejně občas zatoužím po oddechovém #youngadult příběhu, u kterého si odpočinu. A musím říct, že mě až překvapilo, jak moc mě Temné sestry bavily! Atmosférické, děsivé a skvěle napsané.

Je to takový mix žánrů - trochu horor, trochu fantasy, trochu krimi a lehce se tam mihla i romantika. Přečteno na dva zátahy :)

A ta obálka? Nádhera!


Ve spolupráci s knihkupectvím Luxor.


Mé hodnocení: 80 %


Autor: Krystal Sutherland
Počet stran: 304 s.
Nakladatelství: Yoli
Datum vydání: 2023
Anotace:
Sedmnáctiletá Iris Hollowová byla vždycky trochu zvláštní. V dětství se jí a jejím dvěma starším sestrám stalo něco hrozného, a ačkoli si na to nepamatují, navždy je to poznamenalo. Mimo jiné to zanechalo na krku každé z nich identickou půlměsícovou jizvu. Iris se většinu svého dospívání snažila vyhnout podivnostem, které jako by se jí lepily na paty. Pak se ale její nejstarší sestra Grey za podezřelých okolností ztratí a podivné zážitky obklopí Iris ze všech stran. Začnou ji pronásledovat rohatí muži, ze stropu v bytě její sestry vypadne mrtvé tělo a do popředí Irisiny mysli se začnou drát ošklivé vzpomínky. Začíná být zřejmé, že jediným způsobem, jak sestru zachránit, bude rozluštit záhadu a přijít na to, co se třem sestrám v dětství stalo. Čím blíže se Iris dostává k pravdě, tím je jasnější, že odpověď bude temná a nebezpečná - a že před ní Grey celá léta skrývala strašlivé tajemství.

Publikováno: 21. 01. 2023