Harry Potter a prokleté dítě

"Harry: Nechoďte pryč!

Brumbál: Ti, které milujeme, nás nikdy skutečně neopouštějí, Harry. Jsou věci, jichž se smrt nedotkne. Barvy... a vzpomínky... a láska.

Harry: Já vás měl taky moc rád, pane profesore.

Brumbál: Já vím. 

Je pryč. A HARRY je zase sám. Vejde DRACO."


Harry – vedoucí Odboru pro uplatňování kouzelnických zákonů 

Hermiona – ministryně kouzel

Ron – vlastní obchod Kratochvilné kouzelnické kejkle 


Hlavním hrdinou již není slavný Harry Potter, nýbrž jeho syn Albus, jenž zrovna nastupuje do Bradavic. Všichni jsou plni očekávání, jak moc se bude podobat svému otci. Je však vidno, že jeho kopie to tak úplně není - už podle toho, s kým se přátelí, že nevyniká v tom, v čem by měl a všechny překvapí, do jaké koleje ho Moudrý klobouk zařadí! I přes to, že je Voldemort mrtvý - Harryho opět začne bolet jizva a tak všichni žijí ve strachu, zda jim nehrozí nějaké nebezpečí. Navíc se otevírají staré rány z minulosti a malý Albus se rozhodne vzít věci do svých rukou a napravit tak Harryho chyby. 

Tato kniha se od předešlých trochu liší. I přes to již při četbě prvních stránek pocítíte nostalgii - rázem se opět objevíte na nástupišti 9 a 3/4, v Bradavickém expresu, na chodbách Bradavic. Budete se smát, ale uroníte i pár slz :(

Překvapilo mě negativní hodnocení této knihy. Já se na ni šíleně těšila a musím říct, že mě nezklamala. Oceňuji také, že Albatros upravil velikost knihy - krásně tak pasuje k ostatním knížkám do knihovny :) Forma scénáře mi vyhovovala, četlo se to svižně.

Jediné minus - chyběl mi zde podrobnější popis osob, míst i situací (i když to se u scénáře dalo čekat). Při čtení jsem tedy musela upustit uzdu své fantazii.

Harryho Pottera a prokleté dítě budete mít přečteného za pár hodin :) Ke konci jsem jen litovala, že kniha nebyla delší. 

Mé hodnocení: 90 %

Autor: J.K.Rowling, John Tiffany, Jack Thorne
Počet stran: 424 s.
Nakladatelství: Albatros
Datum vydání: 2016

Anotace:

O devatenáct let později. Harry Potter to nikdy neměl snadné a teď, jako přepracovaný zaměstnanec Ministerstva kouzel, manžel a otec tří školáků, to má ještě těžší. Potýká se s minulostí, která nechce zůstat tam, kam patří, a jeho nejmladší syn Albus se mezitím musí prát s tíhou rodinného dědictví, o které nikdy nestál. Minulost a současnost se čím dál hrozivěji prolínají a otec i syn zjišťují nepříjemnou pravdu: temnota někdy vyvěrá z nečekaných míst. 

Publikováno: 28. 09. 2016