Dům na útesu

Na úvod začnu takovou menší vsuvkou - vždycky, když vidím označení "thriller pro ženy", což takto Dům na útesu škatulkovaný je, tak mě to zarazí a taky trochu naštve. Dům na útesu má sice hlavní hrdinku ženu, ale to přece ještě neznamená, že by si ji nemohl přečíst i muž! Znamená to snad, že ostatní thrillery jsou určeny primárně pro muže a ženy je nepochopí? Viděl z vás někdo někdy označení "thriller pro muže"? Já teda ne :D

Vážně by mě zajímalo, jaký na to máte názor vy, zda vás to taky štve nebo to vůbec neřešíte. Tak mi můžete dát vědět třeba dolů do komentářů nebo mi napsat na Instagramu. Ale teď už zpátky ke knize :) 

O čem kniha je?

Evie je podezřelá z vraždy svého manžela. Vše nasvědčuje tomu, že ji opravdu spáchala. Ale na povrch vyplouvají věci, o kterých neměl nikdo ani tušení.

Jak se mi kniha líbila?

Tohle byl pořádně nadupaný psychologický thriller! Plný lží, zla, vztahů a naprosto překvapivého a nervy drásajícího závěru! Bavilo mě, že nás autorka totálně mátla - chvíli jste měli pocit, že "to je přece úplně jasný", ale hned na další stránce do vás zasila semínko pochybností. Charaktery postav byly skvěle promyšlené, nikdo nebyl dokonalý a to autorce krásně nahrálo do karet, protože jste pochybovali snad úplně o všech. Jediné, co tomu celému ubírá na hodnocení, je nereálnost a je to škoda, kdyby třeba jen trochu autorka ubrala na dramatičnosti některých odhalení, celé by to vyznělo o dost lépe.

Ale i tak, jestli hledáte psychologický thriller, který je hodně vztahový a baví vás patlat se v příbězích s vyloženě negativní a napínavou atmosférou, tak Dům na útesu doporučuji :)

Mé hodnocení: 75 %

Autor: Rachel Abbott 
Počet stran: 320 s.
Nakladatelství: Mladá fronta
Datum vydání: 2019
Anotace:
Mark a Evie spolu prožili divoký románek. Po nenadálém úmrtí Markovy první manželky mu Evie pomohla postavit se opět na nohy. Markova sestra Cleo ví, že by mu nový vztah měla přát, vůči Evii je ovšem značně nedůvěřivá…
Když Evii začne doma potkávat jeden úraz za druhým, její přátelé znejistí. Nemohl jí zranění způsobit Mark? Když je jednou v noci do jejich domu na útesu povolána seržantka Stephanie Kingová, najde ve zkrvavené posteli propletená dvě těla.
Kde začíná vražda? V okamžiku, kdy člověk pozvedne nůž, anebo už při první myšlence na násilí? Porotu soudu, před nímž Evie stane, čeká nelehké rozhodování – lze ospravedlnit vraždu?
Dům na útesu je temně poutavý psychologický thriller se všemi typickými znaky bestselleru Rachel Abbottové – nechybí provokativní dilema, propracovaná zápletka, strhující napětí ani brilantní charakterizace.

Publikováno: 04. 08. 2020