Horrorstör

Kniha, která vypadá jako katalog z Ikea.

Kniha za 19 Kč.

Kniha, od které jsem nečekala naprosto nic a dostala mnoho.

Tenhle skvost jsem viděla u pár blogerů na Instagramu a když jsem se nedávno pohybovala poblíž Levných knih, hned jsem si vzpomněla, že musím zapátrat po tom „hororovým katalogu“. 

A o čem že je?

Trojice zaměstnanců se dohodne, že přenocují v obchoďáku, ve kterém všichni pracují. A to z jediného důvodu – poslední dobou totiž každé ráno nacházejí po obchodě hromadu rozbitých věcí a chtějí přijít na kloub tomu, kdo to má na svědomí. Představy těchto tří zaměstnanců o nadcházející noci zahrnovaly mnohé - od nudného večera stráveného luštěním křížovek přes zadostiučinění a chycení onoho záškodníka až po pěkné přivydělání. Co si však ani jeden z nich nepředstavoval, byla skutečnost, že je čeká boj o vlastní život!

A jak se mi líbila?

Světe div se - bylo to skvělý! Za mě asi největší knižní překvapení poslední doby. Zpočátku působila spíše jako obyčejný příběh a ne horor. Pak se však neskutečně rozjela a nakonec jsem se:

bála, pobavila a zároveň pokochala naprosto skvělým grafickým zpracováním – vlastně ani nevím, zda se mi víc líbil samotný příběh či ono zpracování. Kniha je plna kreseb nábytku, které zhruba od poloviny příběhu dostávaly úplně jiný rozměr a hodně mě bavily!

Kdybych jí měla zhodnotit jedním slovem, bylo by to: 

Originální

A to hodně.

Celý koncept městské legendy, která oživne je naprosto parádní - a nejparádnější je, že se ho podařilo velmi dobře zrealizovat. Někde jsem četla, že se jedná o "brak na úrovni".  A já vlastně souhlasím. Nejedná se o nic hlubokomyslného, ale já jsem se fakt bavila. Velký palec nahoru a sto procent! Takže pokud toužíte po knize, u které se skvěle odreagujete, je Horrorstör tím pravým ořechovým :)


Mé hodnocení: 100 %Autor:  Grady Hendrix
Počet stran: 248 s.
Nakladatelství: Plus
Datum vydání: 2014
Anotace:
Podivné věci se dějí… ve velkoobchodě s nábytkem Orsk v Clevelandu. Každé ráno vedoucí přijede do obchodu a zjistí, že police Kjërring jsou rozbité, ze sklenic Glans zbyly jen střepy a kdosi rozmlátil i šatní skříně Liripip! Je nadmíru jasné, že něco tu nehraje. Aby záhadu rozluštila, dohodne se trojice zaměstnanců, že bude v obchodě dobrovolně pracovat přesčas. A tak v brzkých ranních hodinách na podlaží s vystaveným nábytkem zaslechnou zvláštní zvuky a ocitnou se tváří v tvář něčemu, co by si nepředstavili ani v nejděsivějších snech. 
Horrorstör se dá charakterizovat jako tradiční příběh o strašidelném domě, ovšem ve zcela současném pojetí, a to nejen neotřelým výtvarným a grafickým zpracováním. 

Publikováno: 18. 08. 2018