Helter Skelter: Skutečný příběh Mansonovy vraždící sekty

O čem kniha je?

V létě 1969 vyděsila celou Ameriku série brutálních, zdánlivě náhodných vražd spáchaných během dvou nocí v Los Angeles. Mezi oběťmi byla mimo jiné slavná herečka (a její nenarozené dítě), módní kadeřník a stylista, dědička kávového impéria či spořádaní středostavovští manželé..

Jak se mi líbila?

Relativně často poslouchám #truecrime podcasty a čtu #truecrime literaturu a musím říct, že na poli literatury je tahle kniha opravdový majstrštyk! Tak detailní, zároveň neskutečně čtivá, jsem až překvapená, jelikož, to si představte, byla napsána už před 50 lety a my se teprv až teď dočkali překladu, který je SKVĚLÝ! Tohle se neskutečně povedlo a ta ořízka, vidíte tu ořízku?:))))

Mansona, resp. celou tu bandu magorů asi téměř každý zná, i jejich činy, které zapříčinily konec hippies éry..

Autor knihy byl státním zástupcem a po celou dobu soudního procesu vedl obžalobu proti Mansonovi, díky tomu má kniha tolik co nabídnout:

- provede vás onou nocí, kdy se čtveřice stoupenců Charlese Mansona odebrala do domu 10050 na Cielo Drive

a nocí, kdy zavraždili manžele LaBiancovi.

- zavede vás ale především do samotného soudního procesu

- šokující a místy velmi bezcitné výpovědi pachatelů

- exkurz do života Charlese Mansona

- několik bizarních situací přímo od soudu

- důkaz, jak moc neschopná losangeleská kriminální policie tenkrát byla a kolik toho posrala.


Zcela upřímně dodávám, že tahle kniha je letos asi to nejlepší, co jsem četla. Naprosto mě pohltila! Znáte ten pocit, kdy dokoukáte skvělý seriál a vy najednou cítíte takové prázdno a nevíte, co se svým životem? Tak to teď cítím já :D Ne vážně, myšlenkami jsem stále v ní a s těmi, co kvůli téhle bandě šílenců přišli o své milované...

Btw. Nenechte se odradit těmi 700 stránkami, garantuju vám, že nakonec vám to bude vlastně připadat málo:)


Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 100 %


Autor: Vincent Bugliosi , Curt Gentry 
Počet stran:  712 s.
Nakladatelství: Vendeta
Datum vydání: 2024
Anotace:
V létě 1969 vyděsila celou Ameriku série brutálních, zdánlivě náhodných vražd spáchaných během dvou nocí v Los Angeles. Mezi oběťmi byla mimo jiné slavná herečka (a její nenarozené dítě), módní kadeřník a stylista, dědička kávového impéria či spořádaní středostavovští manželé. Zpočátku neplodné pátrání nakonec policii a úřad státního zástupce zavedlo k Charlesi Mansonovi. Tento neúspěšný hudebník, chronický delikvent a samozvaný guru žil v poušti se skupinou oddaných příznivců, především mladých žen. Jaký byl motiv za zdánlivě nesmyslným výběrem Mansonových obětí, a jak dokázal ovládat zejména mladé dívky natolik, že slepě plnily jeho příkazy?
Jako státní zástupce pověřený vedením obžaloby získal Vincent Bugliosi do celého případu jedinečný vhled. Jeho kniha je zasvěceným, podrobným líčením událostí, které časem nabyly v americké společnosti téměř mytických rozměrů.

Publikováno: 12. 06. 2024