Smrtící tajnosti

Konečně jsme se my, fanoušci Roberta Bryndzy, dočkali již šestého pokračování jeho úspěšné série v čele s Erikou Fosterovou.

O čem kniha je?

Jednoho mrazivého rána matka nalézá před domem svou dceru. Leží v kaluži krve. Někdo ji brutálně zavraždil přímo před prahem svého domu.. A tak i o Vánocích musí náš oblíbený tým vyšetřovatelů jít po stopách brutálních vraha..

Jak se mi líbila?

Řeknu to na rovinu - Smrtící tajnosti jsou doposud nejlepší díl celé série! 

Dostatek prostoru zde dostala jak detektivní práce - čtenář sleduje krok po kroku jaké náš tým zvažuje možnosti postupu a různé vyšetřovací teorie -, tak i osobní život Eriky, který mě už malinko začíná nudit. Na druhou stranu jsem ráda, že má v životě nějaké to drama a díky tomu dostala prostor Mossová, má velmi oblíbená hrdinka, která si v tomto díle užila nové pozice - zastupující šéfinspektor. Z toho jsem byla nadšená! Díky, Bryndzo.

Cením, že motiv vraha a celkově jeho obraz se Bryndza snaží ve většině svých knihách měnit. Koncept je jiný, zajímavý, čtenář nahlíží do mysli našeho pachatele, ale zároveň i přes to vůbec neví jak to teda celé doopravdy je. Rozuzlení si Bryndza šetřil až na samotný konec a bylo boží!

Co ještě dodat? Opět velmi čtivá záležitost, která má spád, překypuje napětím a jedním zvratem za druhým. Stránka ubíhá za stránkou ani nevíte jak a to i díky kratičkým kapitolám a velmi jednoduchému stylu psaní. V závěru příběhu do sebe klasicky vše dokonale zapadá.

Pokud toužíte po čtivé a oddechové detektivce, bez předvídavého děje a s napětím do začátku do konce - pak jsou Smrtící tajnosti, nebo vlastně kterákoli kniha od Bryndzy, sázkou na jistotu. 


Mé hodnocení: 95 %

Autor: Robert Bryndza
Počet stran: 384 s.
Nakladatelství: Cosmopolis
Datum vydání: 2019
Anotace:
Jednoho mrazivého rána nalezne po probuzení matka svou dceru v kaluži krve a zmrzlou na malé předzahrádce. Kdo mohl provést takovou věc – zavraždit oběť na prahu jejího vlastního domu, ještě k tomu na Štědrý večer? Po posledním, velmi bolestném případu se Erika Fosterová cítí zranitelná, ale nakonec se rozhodne, že se ujme i tohoto vyšetřování. Jakmile začne pracovat, objeví zprávu o útocích ve stejné, dosud poklidné čtvrti Londýna. Všechny spojuje jeden detail – oběti byly napadeny černě oblečenou postavou s nasazenou plynovou maskou…

Publikováno: 16. 06. 2019