Lazar

LARS KEPLER s JOONOU LINNOU JE ZPĚT NA SCÉNĚ!

O čem kniha je?

Opět se setkáváme s oblíbeným vyšetřovatelem Joonou Linnou a jeho celým týmem, včetně Sagy Bauerové. Veškeré dění odstartuje nález mrtvoly muže, u kterého se ukazuje, že to byl kanibal a vykradač hrobů.. Jedním mrtvým to ale nekončí a Joona začíná pociťovat nejistotu. Je Jurek Walter doopravdy mrtvý? Začíná o tom silně pochybovat. 

Jak to je dopravdy s Jurkem - to Vám neprozradím, ale co Vám mohu zaručit je, že se budete bát.

Jak se mi kniha líbila?

Kepler vytvořil surový příběh plný mrazivých scén a jako vždy se s ničím nemazlil a žádné z postav nenadržoval. Tentokrát však ještě přitvrdil! Lazar je plný drsných scén, se kterými by slabší povahy mohly mít trochu problém. Já jsem ale nadmíru spokojená. Lazar mi dal přesně to, co jsem potřebovala a taky očekávala. Lazar je taky ten typ knihy, kterou odkládáte fakt hodně neradi. Je sice obsáhlejší (má přes 500 stran), ale opět napsaná velice čtivě a poutavě, jak jsme u Keplera už zvyklí, takže ji bez problému přečtete během dvou dnů. 

plusy:

- Napínavý a mrazivý příběh, který Vás nenudí.

- Super obálka. Jo, řadím často do plusů i obálku, ačkoli se to může zdát povrchní. Kniha by ale podle mého názoru měla čtenáře prvnotně zaujmout obálkou, aby si o ní zatoužil zjistit víc.

- Nepředvídavý děj. Kepler tentokrát své hrdiny absolutně nešetřil a četnářům připravil pár wow scén.

- Skvělá psychologie postav, bavilo mě sledovat jejich vývoj. 

minusy:

- Místy na mě příběh působil překombinovaně a trochu nereálně – občas jsem měla pocit, že nečtu detektivní příběh, ale místo toho nějaké fantasy :D

- Také mi trochu vadilo chování Sagy – postavy, která si v předchozích dílech vždy věděla rady a teď? Dělá jednu chybu za druhou a byly okamžiky, kdy jsem si říkala "tohle nedopadne dobře".

Keplerovci nicméně opět potvrdili, že psát umí. U Lazara budete trnout strachy, bude Vám smutno a po dočtení ve Vás bude ještě dlouho doznívat neutuchající pocit strachu a hlavou Vám proběhne myšlenka - zamkl/a jsem dveře? 

Děkuji Nakladatelství HOST za poskytnutí knihy k recenzi :)

Mé hodnocení: 90 %Autor: Lars Kepler
Počet stran: 512 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2018
Anotace:
Komisař Joona Linna si myslel, že už má to nejhorší za sebou, přitom všechno teprve začíná…
Policisté objeví v bytě na předměstí Osla tělo mrtvého muže. Z toho, co najdou v mrazáku, jsou v šoku. Zavražděný byl vykradač hrobů, sběratel trofejí a kanibal. Jednou z trofejí je i lebka Summy Linnové, Joonovy manželky.
O několik dní později požádá švédskou policii o pomoc německá komisařka. V kempu nedaleko Rostocku byl zavražděn sexuální násilník.
Joona záhy pochopí, že zdánlivě náhodnou souvislost mezi oběťmi nemůže ignorovat – stopy vedou k někomu, kdo má být již dávno mrtvý.

Publikováno: 30. 11. 2018