LEGO: Rodinný příběh nejslavnější hračky na světě

O čem kniha je?

Velmi obsáhlé a detailní putování historií lega.

Jak se mi líbila?

Tohle bylo fakticky zábavné čtení plné zajímavých informací - například kolik peripetií stálo za vznikem této ikonické hračky (protože to nebylo vždy úplně easy peasy) - o to víc je obdivuhodné, že to vše ustála a stále se jí tolik daří!

Skvěle zpracovaná rodinná sága, po jejímž dočtení cítím nesmírný obdiv, chuť koupit si další lego a především vyrazit do Lego House :)

Jsem nadšená a moc doporučuji všem fanouškům lega či fanouškům biografií.


Ve spolupráci s Nakladatelstvím HOST.

Mé hodnocení: 100 %Autor: Jens Andersen
Počet stran: 400 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2023
Anotace:
Stoletý příběh nejslavnější stavebnice na světě
Když se roku 1916 v dánském Billundu usídlil truhlář a tesař Ole Kirk Christiansen, začaly se kromě nové kapitoly v jeho skromném životě psát i dějiny možná nejikoničtější hračky na světě. Mladý řemeslník poměrně záhy zjistil, že víc než tesařinou a zhotovováním nábytku si vydělá výrobou dřevěných autíček, káč a stavebnic. Netrvalo dlouho a malý rodinný podnik a jeho hračky prodávané pod značkou LEGO si podmanily srdce dětí i dospělých po celém Dánsku. A ve chvíli, kdy Christiansenovi vyměnili dřevo za plast, se stavebnice s logem jejich firmy dostaly do dětských pokojíčků po celém světě.
Jens Andersen jako první získal úplný přístup do rodinných a podnikových archivů firmy LEGO. Poprvé tedy vypráví příběh nejslavnější hračky v celé její šíři: jako rodinnou ságu, podnikatelský zázrak i kroniku nevyzpytatelného 20. století.

Publikováno: 01. 05. 2023