Mapy

Každý ze školních lavic si určitě pamatuje na školní atlasy, které byly nepřehledné a co se týče grafického pojetí, pro nás v mladším školním věku, nezajímavé. Tomu je však konec. Dvojice Aleksandra a Daniel Mizielińští přišla s božím nápadem – a to Atlasem světa, jaký svět ještě neviděl! Nejen, že budete obdivovat úchvatné kresby, ale určitě oceníte i informace, které se z tohoto atlasu dozvíte. Je stylově pojatý – nejsou zde pouze informace typu - kudy jaká řeka teče, kde je jaké pohoří, ALE v tomto super atlasu se dozvíme například nejčastější jména pro chlapce a dívky v dané zemi, typická zvířata, sporty, tance, jídla (v České republice jsou uvedeny například švestkové knedlíky, smažený sýr a vepřo knedlo zelo) a v neposlední řadě významné kulturní osobnosti. Zajímavé je také uvedení trávení volného času – pro ČR je to houbaření, ve Španělsku odpočinek na pláži, v Maroku jízda na velbloudovi a v Peru například fotbal. Tímto způsobem je vyobrazeno 42 států – jen škoda, že jich není víc :)

Mapy jsou ideálním dárkem pod stromeček jak pro malé, tak i pro velké. Ocení je každý, kdo má rád cestování, zeměpis či originální ilustrace. Já Mapy dostala jako dárek a jsem z nich nadšená :)

Za jediné "minus" považuji velikost knihy (280 x 375 mm) - takže se nevejde do každé knihovničky.

Mé hodnocení: 95 %


 Autor:  Aleksandra Machowiak Mizielińska, Daniel Mizieliński
Počet stran: 110 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2016

Anotace:

Vydejte se s námi na nezapomenutelnou cestu kolem světa! Spatříte gejzíry na Islandu, karavany v egyptské poušti a mayská města v Mexiku. V Anglii si zahrajete kriket, v Indii zacvičíte jógu a v Číně ochutnáte stoletá vejce. V Austrálii vás udiví ptakopysk, ve Finsku polární noc a na Madagaskaru obrovský baobab. Města, řeky i hory, zvířata a rostliny, významné osobnosti, historické události, symboly i národní jídla — přes čtyři tisíce obrázků vám představí, co je pro danou zemi typické. Ilustrovaný atlas plný fascinujících detailů je oslavou rozmanitosti světa, od obrovských hor po malinké broučky — a všeho mezi tím! Obrázkové putování po 42 zemích a 6 kontinentech na 51 dvoustranách s nádherně zdobenými okraji, které připomínají mapy dávných objevitelů a mořeplavců. Světový bestseller. Kniha byla přeložena do dvaceti tří jazyků a bylo vydáno přes jeden a půl milionu výtisků.

Publikováno: 21. 11. 2016