Bad Mothefucker: Život a filmy Samuela L. Jacksona

O čem kniha je?

Gavin Edwards podrobně rozebírá Jacksonův fascinující život, od koktavého knihomola přes revolucionáře a narkomana až po hvězdu filmového plátna.

Jak se mi líbila?

Zbožňuju životopisy a tenhle jsem fakt moc chtěla do sbírky!

Život Samuela L. Jacksona je zajímavý, dozvěděla jsem se hromadu nových drbů :D plus v knize najdete perličky ze všech jeho filmů!

Super, bavilo. Asi nemusím dodávat, že pro jeho fanoušky je tato kniha nutnost:)


Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 80 %Autor: Gavin Edwards
Počet stran:  368 s.
Nakladatelství: Pangea
Datum vydání: 2023
Anotace:
Fascinující pohled na život a dílo Samuela L. Jacksona, největšího pohodáře Hollywoodu: od jeho hvězdných rolí ve filmech Spika Leeho a Quentina Tarantina až po legendární postavy ve Hvězdných válkách a superhrdinských filmech od Marvelu. Pohodářství Samuela L. Jacksona není jen inspirativní – je důležité. V této knize se dočtete, jak se jeho životní postoje prolínají s jeho identitou černošského herce, proč je v moderním světě důležité býti cool a jak nás Jackson může provést současnou kulturní realitou, z níž se postupně vytrácí veškeré charisma. Gavin Edwards podrobně rozebírá Jacksonův fascinující život, od koktavého knihomola přes revolucionáře a narkomana až po hvězdu filmového plátna.
Kniha vychází z původních reportáží a rozhovorů a věnuje se nejen významným událostem Jacksonova života, ale také jeho zálibám: golfu, kung-fu filmům a sprostým slovům.

Publikováno: 26. 10. 2023