Tarantino - Retrospektiva

Tarantino - Restrospektiva je kniha, za kterou jsem nesmírně ráda! Jednak jsem ráda, že si někdo dal tu práci a na 250ti stránkách popsal kompletní Tarantinovu tvorbu. No a pak jsem vděčná za to, že ji vlastním, protože je vskutku nádherná!

Tenhle skvost obsahuje kupu skvělých fotek a taky informací o veškerých možných i nemožných detailech z natáčení všech Tarantinových filmů - a každému z nich je věnovaná samostatná kapitola. Ať už to jsou Gauneři, Kill Bill, Pulp Fiction, Nespoutaný Django, Hanební pancharti, tak i My best friends birthday, Čtyři pokoje, Auto Zabiják.. Prostě každý fanoušek si v ní najde to své. 

Samozřejmě hned v úvodu knihy autor nemohl vynechat informace o Tarantinově životě – od klíčových momentů z jeho dětství, práci ve videopůjčovně až k odhodlání napsat a natočit první celovečerák. Hrozně mě bavilo číst si perličky ze zákulisí, např. o tom kdo z herců zaplatil celých 100 tisíc dolarů za párty po předávání cen, o tom, pro koho Tarantino vlastně točí všechny své filmy, o tom, kdo je jeho múza, jeho nejoblíbenější postava, kterou stvořil, o tom, kterou scénu ze všech svých filmů má nejradši a považuje ji za to nejlepší, co kdy natočil.. Celkově miluju číst si o Tarantinově lásce k filmu a tady je to krásně popsáno. Jak tuhle svou profesi vnímá, jaký má rituál, když píše scénář, jak to vlastně celé tvoří a vymýšlí.. Nebudu Vám lhát, chtěla bych být alespoň na jeden den v jeho hlavě. Protože je génius. 

No můžu Vám vážně zaručit, že pokud jste Tarantinův fanoušek – tak za ty peníze kniha rozhodně stojí. Já ji dostala k narozeninám a kdyby ne, koupila bych si ji sama, protože tahle mi jednoduše nesměla vedle knihy Pulp Fiction chybět.

Tarantino - Retrospektiva je kniha, kterou ocení pouze milovníci a fanoušci Tarantinovy osobnosti a jeho tvorby. Takže Vám všem ji moc moc doporučuji! :) 

Mé hodnocení: 100 %


Foto ukázka:

Autor: Tom Shone
Počet stran: 256 s.
Nakladatelství: Omega
Datum vydání: 2018
Anotace:
Quentin Tarantino se narodil se v Knoxville, Tennessee, v roce 1963. V dětství strávil mnoho sobotních večerů tím, že svou maminku doprovázel do kina, což v něm zažehlo lásku k filmu, která mu vydržela celý život. Poté, co v patnácti letech opustil školu, vzal práci na částečný úvazek v místní videopůjčovně. Svůj první scénář psal čtyři roky: byl k filmu My Best Friend’s Birthday. 70minutový film, ve kterém hrál a který také režíroval. Pak přišly Gauneři (1992) k němuž napsal scénář za čtyři týdny. Tarantino byl rázem uznáván jako jeden z nejtalentovanějších mladých režisérů.
Hollywoodská studia mu začala nabízet filmy hlavního proudu, ale místo toho odjel do Amsterodamu a napsal Pulp Fiction (1994). Sedm nominací na Oscara, včetně vítězství v kategorii nejlepší scénář, zajistilo Tarantinovi reputaci scénáristy i režiséra. Několik let pak produkoval i hrál, až v roce 1997 adaptoval a režíroval film Jackie Brown. Následoval Kill Bill (2003) a o rok později Kill Bill 2. Film Grindhouse: Auto zabiják (2007) byl prvním filmem, který napsal, produkoval, režíroval i v něm hrál. Film Hanebný parchanti (2009) získal osm nominací na Oscara. Následoval film Nespoutaný Django (2012), který získal sošku za nejlepší scénář.
Tato úžasná retrospektivní fotografická publikace mapuje všechny filmy Quentina Tarantina, od My Best Friend’s Birthday až po Osm hrozných. Kniha je poctou výjimečného režisérovi, producentovi, scénáristovi i herci - vášnivému a nespoutanému tvůrci kultovních filmů.

Publikováno: 19. 12. 2018