Pulp Fiction: kompletní historie mistrovského díla Quentina Tarantina

„Odříkávám tuhle sračku už léta.“ - Kdo mě zná, tak ví, že Quentin Tarantino je můj nejoblíbenější režisér na světě. Jeho filmy jsou originální, osobité, nenapodobitelné a vždy doplněny o kvalitní soundtracky. Tarantino netvoří žádné "americké klišé", ale filmy, které napoprvé prostě nepochopíte. A to často bývá kámen úrazu - předevších u pohodlných (to nemyslím ve zlým) diváků, kteří touží po předvídatelném příběhu. Takoví diváci zřejmě jeho filmy už v polovině vypnou a už nikdy jim nedají šanci - což je OBROVSKÁ chyba. Připravují se tak o opravdový kinematografický zážitek! "Jsem Wolf. Řeším problémy." 

První film, který jsem kdy od Tarantina viděla, byl právě Pulp Fiction. Kultovní film, který se stal nejlepším Tarantinovým dílem. Přiznávám se, že napoprvé se mi moc nelíbil. No, vlastně vůbec :D Ale dala jsem mu ještě šanci a pustila si ho podruhé, potřetí.. No a když se mě teď někdo zeptá, jaký je můj nejoblíbenější film, odpovídám, že Pulp Fiction. A proč? Protože je GENIÁLNÍ! „Koláč je dobrej v kteroukoli denní dobu.“

Pokud jste ještě nikdy neviděli (!!!!???) Pulp fiction – tak si ho běžte rychle (minimálně dvakrát) pustit a pak si pořiďte tuhle knihu. Pokud jste už stálými milovníky Tarantina, tak by vám tento skvost neměl v knihovničce chybět. Sice stojí 799 Kč, ale ty peníze za to vážně stojí. Nemusíte se bát, že by knížka obsahovala pouze informace, které jsou mezi fanoušky profláknuté. Já se například v knize dozvěděla i to, co jsem nechtěla :D Například chyby ve filmu - ano, světe div se, ale i tento skvost světové kinematografie má nějaké chyby :disappointed_relieved: "Cos to provedl s jeho podělaným ručníkem?"

Kniha obsahuje informace o:

životě Quentina Tarantina,

tvorbě scénáře,

hercích, kteří byli navrhováni do obsazení hlavních postav a o tom, kdo jakou roli odmítl,

natáčení Pulp Fiction,

výběru hudby do filmu,

uvedení filmu do kin,

opakujících frází v Tarantiových filmech,

režisérech, kteří měli na Tarantina vliv,

Tarantinových „autorských značkách“,

vystřižených scénách,

Tarantinově herecké partě.

V knize se například dozvíte jaké jsou Tarantinovy oblíbené filmy a do jaké míry ovlivnily jeho vlastní tvorbu. Je zde také graficky znázorněno Pulp Fiction v chronologickém pořadí - což je skvělé a jen na tom se ukazuje, jak má Tarantino za ušima. Ehm... vy, kteří neznáte Pulp Fiction mi promiňte, ale tahle hláška se vyloženě nabízí :D "Já jsem Uši. A ty jsi až po uši v hovnech".

Kniha obsahuje také obrovské množství obrázků a fotografií ze zákulisí a natáčení. "Taky máš tak rád, když se vrátíš ke stolu a tam na tebe čeká jídlo?".

Pokud znáte někoho, kdo je milovníkem Tarantina, je pro něho tato kniha ideálním dárkem. Já ji dostala k narozeninám a okamžitě jsem ji pasovala na nejlepší dárek, jaký jsem kdy dostala :)

Zde vkládám pro ukázku pár fotek z knihy:


Jaká je vaše nejoblíbenější hláška z filmu?


Mé hodnocení: 100 %


Autor: Jason Bailey
Počet stran: 200 s.
Nakladatelství: Slovart
Datum vydání: 2014
Anotace:
V této vůbec první kompletní historii filmu, označeného týdeníkem Entertainment Weekly jako „nic menšího než přerod hlavního proudu americké kinematografie", odhalíte všechno o výjimečném snímku Quentina Tarantina z roku 1994 - od jeho počátků přes senzační uvedení (ženy křičí! lidé omdlévají!) až po fenomenální vliv na to, jak jsou filmy vyráběny i přijímány. Dostaneme se k detailům, které popisují, komu se podobá Marsellus Wallace (a co by mohlo být v jeho kufříku), proč jsou hamburgery - pokud možno ty od Big Kahuna - základem každé vydatné snídaně, a mnohem více. Celá kniha je ilustrována obrázky, inspirovanými filmem Pulp Fiction a kulturními prvky, které Tarantina ovlivnily, a ohromujícím výběrem filmových momentek i nepoužitých pracovních záběrů.

Publikováno: 02. 04. 2018