Kniha o tichu

Josef Formánek je skvělý český autor, ke kterému jsem nikdy neskrývala svůj obdiv. A to především k jeho práci se slovy a k tomu, jak intimní jeho texty jsou. To jsem ještě netušila, že ta nejosobnější kniha na nás čtenáře teprve čeká. A tady je! :)

O čem kniha je?

Josef Formánek nás v této knize pouští mnohem dál než jindy. Do svého soukromí. Ale trochu jinak. Kniha o tichu je o lidech, které na své cestě životem potkal a kteří v jeho životě sehráli důležitou roli.

Jak se mi kniha líbila?

Tohle je tak krásná knížka!

Od začátku až do konce. Je z ní cítit nesmírný klid, smíření a vyrovnání se se vším, co autorovi život nadělil. Je o víře, o tom, jak autorovi jeho boj s alkoholem úplně změnil pohled na svět. Je plná krásného, osobního a dojemného textu, u kterého jsem měla slzy v očích, a to hned několikrát. 

Josef Formánek jednoduše opět dokázal, že to se slovy umí! 

Ale zato já už slova nějak ztrácím, marně je hledám, abych co nejlépe vystihla to, co ve mně tato kniha zanechala. No, vážně bych si přála umět své pocity vyjádřit tak, jako tady pan Formánek. Tohle si prostě přečtěte a to hlavně v případě, že hledáte knihu, která vás uklidní a díky které se ocitnete v zenu :)

Ve spolupráci s knihkupectvím KOSMAS.

Mé hodnocení: 95 %


Autor: Josef Formánek
Počet stran: 208 s.
Nakladatelství: GEKKO
Datum vydání: 2020
Anotace:
Nejosobnější kniha autora. Přestože není primárně o něm, ale o jeho blízkých, věcech mezi nebem i zemí a tichu. Sám autor jako anotaci ke knize napsal: „Je jiná než moje ostatní. Je o klidu. Je jinak psaná. Sama se poskládala podle toho, koho jsem potkal. Stal se ze mne obyčejný vypravěč neobyčejných příběhů opsaných od života.“

Publikováno: 06. 11. 2020