Dracul

Upíří příběh je zpět! :) 

Dracul je pro mě jednou z nejlepších knih, kterou jsem v roce 2020 četla! A je prequelem ke knize Brama Stokera Drákula.

O čem kniha je?

Bram Stoker nám skrze své deníkové záznamy sděluje, co všechno se odehrálo předtím, než se ocitl zabarikádován v opuštěném kostele, vyděšen k smrti a vybaven krucifixy... Dozvídáme se zde podrobnosti z jeho dětství a o tajemné chůvě, která byla pro jeho život stěžejním.

Jak se mi kniha líbila?

Jak už jsem zmiňovala na svém instagramu - možná některé fanoušky klasického Drákuly naštvu, ale mně se prostě tohle líbilo ještě víc, než původní díl! :) 

Příběh měl tak skvělou atmosféru! Byl děsivý, tajemný a zároveň se našlo několik momentů, které byly až srdceryvné. Moc se mi líbilo celé rozuzlení příběhu, i postavy. No, já to prostě milovala všechno :) Knížka se navíc neuvěřitelně lehce a rychle četla, takže jsem tuhle 500 stránkovou bichličku měla přečtenou za dva dny :O

Dacre Stoker a J. D. Barker jednoduše odvedli skvělou práci a deníkové záznamy Brama Stokera zpracovali tak dobře, že vám tahle knížka jednoduše nedá moc příležitostí ji odložit. Některé scény působily tak sugestivně, že jsem chvílemi měla dojem, že se tohle všechno vážně mohlo tehdy odehrát! 

Doporučuji všem, kteří se vyžíváte v hororech :) 

P.S. Ta obálka je vážně nádherná! :)


Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 100 %


Autor: Dacre Stoker & Jonathan Dylan Barker
Počet stran: 512 s.
Nakladatelství: Fobos
Datum vydání: 2020
Anotace:
Román Dracul je inspirovaný deníkovými záznamy autora jednoho z nejslavnějších hororů, jehož lze označit za zakladatele žánru.
Píše se rok 1868 a jednadvacetiletý Bram Stoker se zabarikáduje v místnosti ve věži opuštěného kláštera. Je vyzbrojený zrcátky, krucifixy, svěcenou vodou, košíkem bílých růží a revolverem. Jedinou útěchou mu je láhev slivovice. Vroucně se modlí, aby přežil tuto noc.
Času není nazbyt a on narychlo sepisuje znepokojivé události, které ho sem přivedly. Vypráví děsivý příběh o dětství v Dublinu, častých nemocech, záhadné chůvě, o lidech, kteří údajně zemřeli, a přesto žijí, o pověrách, z nichž se náhle stala realita. Neboť za zamčenými dveřmi čeká nelidská noční můra, s níž, jak doufal, skoncoval před lety…
Po téměř sto padesáti letech od vydání Draculy se Dacre Stoker, praprasynovec Brama Stokera, vrací k původním deníkovým záznamům svého slavného předka a k záhadám a nezodpovězeným otázkám doprovázejícím toto výjimečné literární dílo. Na základě dokumentů z autorovy pozůstalosti vytvořili spolu s americkým spisovatelem J. D. Barkerem (autor románů Čtvrtá opice nebo Pátá oběť) mrazivý příběh, který čtenářům odhalí prapůvod samotného hraběte Draculy, jeho tvůrce i tajemné ženy, která je navždy spoutala k sobě.

Publikováno: 05. 01. 2021