Moudrost starých psů

Jestli nějaká kniha vzdává hold pejskům, tak je to právě tato! :)

O čem kniha je?

V knize se dozvíte hned několik věcí, kterým nás staří pejsci mohou naučit. Ať už je to schopnost odpouštět, brát každý den jako dar či poznat, na čem doopravdy záleží.

Jak se mi líbila?

Moudrost starých psů jsem přečetla na posezení! Je tak krásně a citlivě napsané, takže se připravte, že vás kniha dojme až budete mít slzy v očích, umožní vám najít v ní tolik pravd a krásných myšlenek, které si uvědomíte a to především v případě, pokud máte doma čtyřnohého parťáka, který stárne..

Pejsci jsou kouzelní stvoření, neuvěřitelně empatičtí a bohužel se nemohou dožít tak vysokého věku, jako člověk. Proto si važme každého dne, kdy tu s námi jsou, vnímejme je a zkusme se od nich těch několik moudrostí naučit. 

Knížku celým srdcem doporučuji, pasuji ji na jednu z nejkrásnějších, jakou jsem letos četla, takže těch utracených peněz rozhodně nebudete litovat :) 

Mé hodnocení: 100 %


Autor: Elli H. Radinger
Počet stran: 351 s.
Nakladatelství: Mladá fronta
Datum vydání: 2018
Anotace:
Psi jsou úžasní – v každém věku! Život se starým psem nám otevírá oči a srdce víc, než si umíme představit. Staří psi nás mohou mnohému naučit: Například brát každý den jako dar, ničeho nelitovat, starat se o svou smečku, poznat, na čem skutečně záleží, ale také odpouštět nebo brát věci tak, jak jsou.
Elli H. Radingerová vypráví napínavé a dojemné příběhy o důvěře, trpělivosti, pozornosti, vděčnosti, intuici, lásce a vtipu, které se pozvolna vytrácejí z našeho uspěchaného života. A ukazuje nám, jak se díky našim čtyřnohým společníkům můžeme naučit zacházet se smutkem a ztrátou.
Moudrost starých psů je srdečný a hřejivý kompliment nejlepším přátelům lidí – psům!

Publikováno: 09. 09. 2020