Pohřbený život

Jak anotace prozrazuje "někdy i obyčejný školní úkol může změnit váš život". Tato věta vystihuje knihu zcela přesně. Co mě na ni zaujalo úplně nejvíc, byla právě anotace. No uznejte sami - očištění jména vraha odsouzeného na doživotí není v literatuře až tak běžné.

Hlavní hrdina příběhu, Joe, to nemá v životě jednoduché. Otec neznámý a matka se rodičovské role nezhostila příliš dobře - je samý průšvih, pije, věčně není doma, a když náhodou je, chová se příšerně. A tak se Joe musí starat nejen sám o sebe, ale příležitostně také o svého autistického bratra. Aby se zbavil břímě této dysfunkční rodiny, dělá pro to vše – vydělává si sám na brigádách a i přes to, že díky jeho situaci si nikdo ve škole nemyslel, že by byl schopen studia na vysoké – povedlo se mu to a nastoupil na univerzitu. A právě při studiu na vysoké se stane ona osudová věc. A tou je školní úkol.Na hodinu literatury si má každý ve třídě připravit seminární práci. Není to ale úplně obyčejná seminárka – má to být životopis někoho neznámého se zajímavým životem. Joe se vydává hledat ideálního kandidáta pro tento úkol do pečovatelského domu. Zde se setkává s Carlem Iversonem – na doživotí odsouzeným vrahem za znásilnění a vraždu. Carl si odseděl třicet let. Onemocněl a nyní v pečovatelském domě čeká na smrt. Joe se postupně seznamuje s jeho životním příběhem a začíná o jeho vině silně pochybovat. Rozhodne se stůj co stůj to všem dokázat a očistit Carlovo jméno..

Náš mladý hrdina je hodně sympatický, i přes to, že mi občas vadila jeho naivita. Je to obyčejný kluk, miluje svého bratra a má ty správné životní hodnoty. Čím více poznáte jeho minulost, tím více ho budete milovat.

Z postupného odhalování pravdy vám ale dobře nebude. Ukazuje se, že všechno je tak trochu jinak. Zažijete nečekané zvraty a budete napjatý jak kšandy, jak to celé dopadne! Pohřbený život jsem měla přečtený takřka na jeden zátah. Autor používá jednoduchý styl psaní a díky tomu je to velmi, velmi čtivá kniha plná sympatických a reálných postav. Snad jen ten závěr.. no, bylo tak trochu jasné, jak to dopadne, ale přeci jen jsem doufala v jiný konec. Příběhu by rozhodně neuškodilo pár desítek stran navíc :)

Samozřejmě, i zde se setkáváme s předvídatelnými scénami a detektivními klišé. Co už knize ale nikdo neodpáře, je skvělý a originální námět.

A – asi vám ji doporučuji :)

Mé hodnocení: 85 %Autor:  Allen Eskens 
Počet stran: 320 s.
Nakladatelství: XYZ
Datum vydání: 2017
Anotace:
Někdy i obyčejný školní úkol může změnit váš život. Joe Talbert měl na hodinu literatury sepsat životopis někoho neznámého. A rozhodl se pro Carla Iversona, umírajícího usvědčeného vraha. Během jejich rozhovorů Joeovi dojde, že byl Carl odsouzen neprávem, a rozhodne se jeho jméno očistit. Nemohl si však vybrat nic nebezpečnějšího než bojovat za očištění zahořklého starce, jehož kdysi odsoudili za hrůzný zločin.

Srovname.cz vám poradí, kde nakoupíte knihu Pohřbený život nejlevněji.

Publikováno: 18. 09. 2017