Zvuky přírody: Svět lesa

Chcete procestovat svět a poznat nejen jaká zvířátka obývají vybrané lesy, ale i jaké vydávají zvuky? Pak věnujte pozornost právě této knize!

O čem ZVUKY LESA jsou?

Kniha nás seznamuje se zvířátky, které žijí v lesích po celém světě - ať už v Německu, USA, Anglii, Jižní Americe, Africe, Jemenu, Belgii, Indii, Číně. Zjistíme, jak to vypadá v jehličnatých, sekvojových, listnatých, deštných, mlžných, pouštních, bukových, mangrovových, boreálních a bambusových lesích. Navíc u každého typu lesa autoři přidali "kouzelné" tlačítko, které po stisknutí vydá zvuk všech zvířátek na dané dvojstránce.

Jak se mi kniha líbila?

Musím říct, že já jsem z knihy celkem nadšená, až mě mrzí, že nemám dítě :D Ilustrace jsou perfektní, barevně vyvážené a opravdové. U každého zvířátka je pár informačních vět, které jsou spíše úsporného charakteru, nicméně je to kniha pro děti od 3 let a ti nepotřebují detailní informace přes celou stránku. Velkým plusem jsou samozřejmě ony zvuky, které na druhou stranu mohou působit zároveň i jako menší mínus, jelikož zvuky jdou celkem rychle za sebou a čtenář si nemusí být stoprocentně jistý, který patří k jakému zvířátku. To jediné bych knize vytkla.

Je-li váš mrňousek či vy milovníci lesních obyvatel, pak mohu tuto knihu vřele doporučit.

Ve spolupráci s Knihy Dobrovský.

Mé hodnocení: 80 %

Foto ukázka:

Autor: Robert Hunter
Počet stran: 24 s.
Nakladatelství: Drobek
Datum vydání: 2019
Anotace:
Procestuj svět a poslouchej zvuky přírody!
Na každé stránce stiskni tlačítko s notou a cestou po deseti různých lesních prostředích naslouchej více než 60 rozličným zvukům divokých zvířat. Uslyšíš gorilí mručení v horách, křik papoušků v deštném pralese i ržání poníků uprostřed lesů. Přečti si fascinující informace o všech zvířatech, potom stiskni notičku a každé z nich si poslechni.

Publikováno: 01. 08. 2019