Nezapomeň na nohy

O čem kniha je?

Obrázková publikace zkušené podiatričky Jany Vaškové seznamuje čtenáře hravě a nenásilnou formou s tím, jak nohy ovlivňují fungování celého těla, proč nás někdy bolí, jak se správně obout a proč je dobré občas chodit naboso. Součástí knihy jsou interaktivní prvky — QR kódy nabízejí doplňující animace a videa s cvičením, které lze zahrnout do každodenní rutiny doma či ve školce, pexeso a omalovánky :)

Jak se mi líbila?

Já nemám absolutně co vytknout, téma je zpracované na jedničku - formou obrázků, srozumitelné pro laika a dokážu si představit, že i pro děti. Můžete se podívat níže, přikládám foto ukázku z knížky, abyste si dokázali představit, jak je celá kniha pojatá :) Takže koho zajímá problematika zdravých nohou - ať už jste pedagogický pracovník, nebo rodič, který zrovinka nohy dítěte řeší nebo chce být jen připraven a dítě edukovat, proč a jak je důležité se o nohy starat, můžu knihu doporučit :)

Foto ukázka:

Ve spolupráci s nakladatelství Host.

Mé hodnocení: 100 %
Autor: Jana Vašková
Počet stran: 24 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2023
Anotace:
Zdravá noha je základ!
Plochá noha. Vhodná obuv. Chůze naboso. Většina rodičů malých dětí podobná témata řeší. A ne vždy najdou na své otázky kompetentní odpovědi. Obrázková publikace zkušené podiatričky Jany Vaškové seznamuje čtenáře hravě a nenásilnou formou s tím, jak nohy ovlivňují fungování celého těla, proč nás někdy bolí, jak se správně obout a proč je dobré občas chodit naboso. Součástí knihy jsou interaktivní prvky — QR kódy nabízejí doplňující animace a videa s cvičením, které lze zahrnout do každodenní rutiny doma či ve školce. Příručka se tak stane dobrým pomocníkem nejen rodičů, ale i pedagogických pracovníků, kteří se s problematikou zdravých nohou u dětí potýkají denně. Aby byla kniha praktická a zároveň zábavná, doplňuje ji nejen elektronický manuál pro rodiče a pedagogy, ale i pexeso a omalovánky, které lze při práci s knihou využít.
Kniha je kolektivním dílem vzniklým pod patronátem Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati. Odborná podiatrická erudice Jany Vaškové je doplněna multimediálními výstupy, jejichž garanty jsou Radomila Soukalová a Lukáš Gregor, vedoucí ateliéru Animovaná tvorba.

Publikováno: 22. 07. 2023