Moje máma Jana Brejchová

O čem kniha je?

Život velmi úspěšné české herečky zachycen na 400 stránkách knihy skrze rozhovory, které vedla se svou dcerou, rovněž herečkou, Terezou Brodskou.

Jak se mi líbila?

Tohle je další z knížek, která se bude pyšnit čestným místem v mé knihovně, protože to je po grafické stránce totální SKVOST :) A nejen to.

Moc mě bavil i příběh Jany Brejchové, který v sobě ukrývá. Silný, občas nepochopitelný a komplikovaný. Vlastně jsem překvapená, s jakou láskou je z pohledu její dcery vyprávěn, protože si nedokážu představit, jaký vztah bych měla ke své matce v její situaci.. ale krev není voda, no.

Já na životopisy obecně moc nejsem. V životě jsem přečetla jen ty o Miloši Kopeckým, Tarantinovi a Bowiem. Tady mě, přiznám se, zaujal především vizuál knihy. Takže jsem překvapená, jak moc mě to bavilo číst a jak rychle jsem tuhle bichličku měla přečtenou :) Věřím, že tomu pomohl celkový koncept, jakým je kniha pojata - spoousta fotografií, velké písmo a rozhovory prokládané komentářem Terezy Brodské. Doporučuji, moc.

Ve spolupráci s Knihkupectvím Luxor.

Mé hodnocení: 100 % 


Menší ukázka z knihy:


Autor: Tereza Brodská
Počet stran: 408 s.
Nakladatelství: Universum
Datum vydání: 2022
Anotace:
Tato kniha je životním příběhem herečky Jany Brejchové, jedné z největších českých filmových hvězd, zachycený její dcerou Terezou Brodskou. Na podkladě společných rozhovorů přibližuje úspěšnou filmovou kariéru herečky, která v šedesátých letech zářila také na evropské scéně. Vypráví o spolupráci s filmovými kolegy, kteří byli součástí její profesní kariéry někdy i osobního života. Setkáme se s režiséry Jiřím Krejčíkem či Milošem Formanem a nahlédneme do zákulisí natáčení s herci jako Pierre Brice nebo Jan Werich. Kniha je současně neobvykle otevřenou výpovědí o soukromí slavné herečky, o jejích partnerech a komplikovaných rodinných vztazích.

Publikováno: 13. 06. 2022