Les v domě

O čem kniha je?

Dramatický příběh o tom, že nic v životě není takové, jak to na první pohled vypadá, a že žádné tajemství není nikdy pohřbeno tak hluboko, aby se nedalo vykopat. Budete se bát, ale nepřestanete číst, dokud se neobjeví na povrchu..

Jak se mi líbila?

 Uf, to byla síla. Řeknu vám, číst to z pozice matky nebylo nic příjemného. Mnoho odporných pocitů, od začátku do konce.. Tak autentické, bolavé, tíživé,..

Přiznám se - na mě té tíhy, lží, toxických vztahů a lidí, co neumí milovat, bylo moc.. Závěr knihy nebyl úplně podle mých představ - po dočtení ve mně zůstala jen hořká pachuť, nedokážu to úplně popsat, ale doufala jsem, že ve mně ten příběh vzbudí a zanechá i trochu jiné pocity. Znovu bych to číst nechtěla.

Jsem vás asi teď na knížku dost nalákala, což :D Ale ne, určitě ji můžu doporučit, napsané je to skvěle a člověk si zase připomene, jak moc je důležité dávat těm maličkým stvořením lásku, velikánskou hromadu lásky..!

Za mě to není autorčina nejlepší kniha, ale jste-li jejím fanouškem, tak jako já, tak je jasný, že si ji nemůžete nechat ujít:)


Ve spolupráci s Nakladatelstvím HOST.

Mé hodnocení: 80 %Autor: Alena Mornštajnová 
Počet stran: 360 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2023
Anotace:
Nečekaně mrazivý román od autorky bestsellerů Hana, Tiché roky, Listopád.
Říkají jí cácora a vypadá to, že je na světě nedopatřením a jakoby navíc. Otec kamsi zmizel při povodních, matka utíká před odpovědností k milencům a alkoholu a děvčátko zůstalo viset na krku nevraživé babičce, která obhospodařuje zahradnictví a je přesvědčená o tom, že všechno špatné lze v životě vyhubit jako žravé plzáky. Nebo o tom prostě nemluvit. Jenže všude kolem je les, ve kterém se skrývá cosi hrozivého, a cácora jednoho dne mluvit začne.
Alena Mornštajnová napsala silný a dramatický příběh o tom, že nic v životě není takové, jak to na první pohled vypadá, a že žádné tajemství není nikdy pohřbeno tak hluboko, aby se nedalo vykopat. Budete se bát, ale nepřestanete číst, dokud se neobjeví na povrchu.

Publikováno: 17. 05. 2023