Neuvěřitelná hrdinství Sama Hollowaye

Páni, jak jen začít. Tahle kniha mě totálně dostala! Pokud jste fanoušci knihy Muž jménem Ove, bude se vám líbit také Neuvěřitelná hrdinství Sama Hollowaye! 

O čem kniha je?

Hlavní hrdina je šestadvacetiletý Sam, který je tak trochu nerd. Libuje si ve fantasy světech, komiksech a jeho životním vzorem je Batman. Žije sám, má obyčejnou práci, pár přátel, se kterými si navzájem tak trochu zbyli. Vedle toho všeho ale musíte vědět, že v životě zažil něco, o čem nerad mluví a kvůli čemu si okolo sebe postavil hradby, ve kterých si žije svůj život, do kterého nerad někoho vpouští. A tak vytvořil Přízrak - postavu superhrdiny, za kterou se pár večerů v týdnu převléká. V ty chvíle s z něho stává strážce zákona, který má za cíl jediné - nápravu světa!

Jak se mi líbila?

Sam byl typický outsider, jehož postava mi byla neskutečně blízká. Je to takový ten typ, který raději stráví páteční večer v knížkách, než někde na párty. Navíc se stylizuje do superhrdiny, který zachraňuje život ve městě. Jeho postavu si snadno oblíbíte, je to sympaťák, kterému budete fandit a téměř nic vám na něm nebude vadit. I když je to takový naivní ňouma, světem doposud nezkažený a číší z něho čistota a nevinnost. Sama jsem obdivovala - ve skrytu duše musel být hodně silný, když dokázal po tom všem, co mu osud přichystal, dál fungovat a žít. Já bych to zřejmě nezvládla. 

Celá kniha na mě působila neuvěřitelně klidně, nepřekypovala životními moudry a okatým záměrem zapůsobit za každou cenu na čtenářovy city. Zároveň z ní ale vyzařovala laskavost, naděje a také smutek.

Autor vytvořil propracované postavy, skvělé dialogy a tak lidské situace, díky čemuž to celé působilo uvěřitelně. Vyloženě si hrál s psychikou čtenáře - zažívala jsem silné emoce a místy to se mnou bylo jak na houpačce :)  Krásný a čtivý jazyk byl už jen třešničkou na dortu.

Pokud si toužíte přečíst krásný příběh o síle přátelství, osudové lásce a čelení svému osudu, je Neuvěřitelná hrdinství Sama Hollowaye! pro vás to pravé :)

Ve spolupráci s KOSMAS.

Mé hodnocení: 90 %


Autor:  Rhys Thomas
Počet stran: 302 s.
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: 2019
Anotace:
Sam Holloway ustál to nejhorší, co vám život může hodit pod nohy. A aby mohl pokračovat dál, podepřel se hradbou úzkostlivě dodržované rutiny, nenáročné práce a naprosté normality – s jednou výjimkou…
Třikrát týdně se ze Sama stává maskovaný superhrdina hlídkující v ulicích svého rodného maloměsta. Připadá si tak alespoň na chvíli neporazitelný, ale jeho neuvěřitelná dobrodružství ho navzdory dobrým úmyslům občas přivádějí na pořádně horkou půdu. Pak se ale na scéně nečekaně objeví dívka, která začne Samovu pečlivě vybudovanou hradbu bourat. A hrdinovi nezbude než se rozhodnout, jestli má dost odvahy na to, aby strhl svou masku a postavil se čelem minulosti, před níž tak dlouho utíkal…

Publikováno: 26. 05. 2019