Čáslavská

O čem kniha je?

Životopis Věry Čáslavské v komiksové podobě ukazuje její cestu životem od sportovních úspěchů až po léčení v Bohnicích..

Jak se mi líbila?

Mě, jako ne příliš velkého znalce příběhu Věry Čáslavské, mnoho informací překvapilo a některé mě přímo až šokovaly! Život paní Čáslavské nebyl totiž vždy pohádkový a i přes tu spoustu medailí a sportovních úspěchů neměla v osobním životě zrovna štěstí. A po roce 1968 ani v tom pracovním. 

Komiksy miluju, ale zde mně ne vždy vyhovovalo to barevné zpracování, možná bych ocenila, kdyby byl komiks pouze černobílý. To je asi jediné, co bych mu mohla vytknout, jinak příběh je to hezky zpracovaný, dává čtenáři vhled do části života naší nejúspěšnější gymnastky. Nečekejte však, že se o Věře Čáslavské dozvíte informace z celého jejího života. Příběh nás seznamuje se situací až od roku 1964.

Máte-li zalíbení v komiksech, které se věnují životům slavných osobností, tak by vás tato kniha mohla určitě bavit :)

Ve spolupráci s Knihkupectvím Kosmas

Mé hodnocení: 80 %


Autor: Jan Novák
Počet stran: 176 s.
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: 2020
Anotace:
První komiksové zpracování příběhu výjimečné ženy Věry Čáslavské zavede čtenáře do hlavního města Mexika i do léčebny v Bohnicích, na mistrovství světa i do vyšetřoven Státní bezpečnosti. Tragédií Věry Čáslavské bylo, že milovala výjimečné muže: svého prvního trenéra Vladimíra Proroka i armádního důstojníka Josefa Odložila, který byl sám držitelem stříbrné medaile z Tokia. První však byl ženatý a druhý se nikdy nevyrovnal se závratnou kariérou své ženy. Po sovětské invazi v roce 1968 odmítla Věra Čáslavská odvolat podpis pod provoláním „2000 slov“ a jako držitelka sedmi zlatých olympijských medailí raději šla uklízet činžáky. Tím ale příběh jejího života ani zdaleka neskončil.

Publikováno: 02. 01. 2021