Nekonečná pláž

Po 150 letech jsem sáhla po románu pro ženy a to z jednoho prostého důvodu - mé knihomolské já potřebovalo něco jednoduchého a milého. A věřila jsem, že Nekonečná pláž mi přesně tohle nabídne.

O čem Nekonečná pláž je?

Hlavní hrdinka Flora se vrací z uspěchaného Londýna zpět ke kořenům, ke své Kavárničce, farmě a rodině. Čeká ji milostný románek a oddechově strávený čas na ostrůvku Mure..

Jak se mi líbila?

Udělala jsem chybu a nezjistila si, že tohle je druhý díl série, kterou jsem doposud zcela nepolíbená. Ačkoli to není zase až takový problém, stejně mi trochu vadilo, že neznám minulost naší hrdinky dopodrobna. Ale to je moje chyba :) 

Nekonečná pláž je hlavně o vztazích, komplikovaných romantických, ale i těch rodinných. Celý příběh je hodně pocitový, plný moře, pláží a Skotska. Ačkoli jsem byla vyloženě letně naladěná přečíst si po hodně dlouhé době romantický příběh, kniha mi příliš nesedla. Asi vážně nejsem ten typ, co čte knihy o romantických vztazích, ale spíše ty o vztazích pohnutých a dramatických. Navíc bych ocenila spíše úspornější kapitoly a vlastně bych klidně i knihu zkrátila o pár desítek stran a to z jednoho prostého důvodu - autorčin styl psaní mi vůbec nesedl. Z toho důvodu jsem knihu četla průběžně skoro celé léto :D 

Teď alespoň vím, že si od romanťáren dám na delší dobu zase pauzu, protože to bohužel není opravdu nic pro mě :) Jste-li ale cílová skupina - tedy žena milující romantické příběhy, mohla by se vám Nekonečná pláž líbit. Navíc na konci knihy najdete pár receptů, které si pak můžete zkusit doma ukuchtit. Ale nejdřív si přečtěte Kavárničku na pobřeží :)

Ve spolupráci s KOSMAS.

Mé hodnocení: 40 %


Autor: Jenny Colgan
Počet stran: 352 s.
Nakladatelství: Argo
Datum vydání: 2019
Anotace:
Když se Flora z Londýna vracela na rodný skotský ostrůvek Mure, nikdy by nevěřila, že její milovaný šéf Joel přijede za ní. Nečekala by, že si najde cestu zpět ke své rodině, obnoví stará přátelství a že otevře útulnou a úspěšnou kavárnu. A co víc, že si začne milostný románek s mužem svých snů. Joel však musí odjet za prací do New Yorku a Flora představuje novou etapu svého života. Lásku, manželství? A na jakém záhadném projektu Joel vlastně pracuje? A opravdu pověra o velrybách u pobřeží věstí pomíjivost štěstí? Ve volném pokračování románu Kavárnička na pobřeží autorka opět s humorem a citem barvitě popisuje život na ostrůvku Mure, že by se tam člověk nejraději rozjel.
A v závěru knihy opět potěší čtenářky několik receptů.

Publikováno: 11. 09. 2019