Medúzy stárnou pozpátku: Dlouhověkost pohledem vědy

O čem kniha je?

Kniha mladého dánského vědce Nicklase Brendborga hledá odpovědi na otázku, zda se můžeme ve zdraví dožít vysokého věku, upozorňuje na zajímavé výzkumy z oblasti dlouhověkosti a zábavně vysvětluje vědecké objevy.

Jak se mi líbila?

Srozumitelně a čtivě zpracovaná kniha o tom, co dělat a co nedělat, abychom se dožili co nejvyššího věku. Nejvíc mě zaujaly výsledky mnoha výzkumů na toto téma, nicméně kniha mi vesměs nepředala nic zásadního. Snad jen - co nejdřív musím jít darovat krev :))


Ve spolupráci s Nakladatelstvím Host.

Mé hodnocení: 60 %


Autor: Nicklas Brendborg
Počet stran: 279 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2022
Anotace:
Elixír mládí a pramen nesmrtelnosti hledají lidé odjakživa a současný trend biohackingu to jen potvrzuje. Měříme své životní funkce, řešíme spánek a stravu…, ale můžeme se při své honbě za kvalitním dlouhým životem inspirovat i v říši zvířat? Jakou roli v dlouhověkosti hraje genetika a jak s tím vším souvisejí medúzy? Kniha mladého dánského vědce Nicklase Brendborga hledá odpovědi na otázku, zda se můžeme ve zdraví dožít vysokého věku, upozorňuje na zajímavé výzkumy z oblasti dlouhověkosti a srozumitelně a zábavně vysvětluje vědecké objevy. Dozvíte se, proč je dobré darovat krev, kdo byl autorem první diety a jak dlouho se dá vydržet bez jídla. Z nejnovějších poznatků pak vycházejí doporučení, co můžeme udělat pro to, abychom žili déle a zdravěji.

Publikováno: 08. 04. 2023