Ráda tě poznávám

Ano, vidíte správně. Zuzka po sto letech přečetla romantickou komedii :O

Přiznám se - po knize jsem sáhla hlavně kvůli té obálce a zmínce o Netflixu na obálce :D Ale udělala jsem dobře, protože tenhle příběh mě mile překvapil :) 

O čem kniha je?

Evie pracuje jako asistentka filmového agenta a její současný úkol zní jasně - musí přesvědčit jejich klienta Ezru, aby dopsal svůj scénář k filmu, jinak je s agenturou amen. Proto Evie s Ezrou uzavřou dohodu - Evie se má seznamovat s muži přesně tak, jak se to děje v romantických filmech. A o svých setkávačkách má pravidelně Ezru informovat, aby mu tak pomohla překonat tvůrčí krizi.

Jak se mi líbila? 

Tohle je přesně ten typ knížky, která vás vytáhne z pochmurné nálady. Moc dobře se četla, stránky mizely pod rukama neuvěřitelně rychle, pobavila jsem se, i když mě chvílemi hlavní hrdinka Evie neskutečně iritovala, páč byla asi jediná na světě, které nedošlo, o co celou dobu jde a jak to s její láskou asi dopadne :D 

Kniha mi dala přesně to, co jsem od ní čekala - milý a vtipný příběh, plný lásky, naivity, klišé a absurdních a nereálných situací. Při čtení jsem si plně uvědomovala, že tohle je přesně ta klasická přihlouplá romanťárna, ale zároveň jsem si ji neskrývaně užívala :D Prostě jasné guilty pleasure. 

Ve spolupráci s Nakladatelství HOST.

Mé hodnocení: 70 %


Autor: Rachel Winters 
Počet stran: 368 s.
Nakladatelství: Host
Datum vydání: 2021
Anotace:
Chytrá romantická komedie netflixové generace — může se člověk zamilovat stejně jako ve filmu? Evie Summersová se přestěhovala do Londýna, aby se stala scenáristkou. Svůj životní sen však dala k ledu, začala pracovat jako asistentka filmového a televizního agenta a pomáhá k úspěchu druhým. Agentura ovšem mele z posledního, a pokud se Evie nepodaří přesvědčit klienta číslo jedna Ezru Chestera, aby konečně dopsal svůj scénář, přijde o práci. Háček? Ezra ještě ani nezačal… Evie uzavře s Ezrou dohodu. Aby mu pomohla překonat tvůrčí krizi, začne se seznamovat s náhodnými muži přesně tak, jak se to děje ve filmech. A bez internetu! Vše musí proběhnout tak, jako když Harry potkal Sally nebo když se ve filmech seznamuje Hugh Grant. Jenže opravdu může být život takový jako ve filmu?

Publikováno: 27. 03. 2021