Kreativní slovník

Nikdy by mě nenapadlo, že budu psát recenzi na slovník, ale jelikož mě oslovila prima rodinka Toma a Suzi s tím, zda bych nechtěla zrecenzovat jejich  Kreativní slovník a ten mě zaujal natolik, že jsem řekla ano :) 

Za mě je to jeden z nejzajímavějších knižních počinů, jaké jsem za poslední dobu viděla. Já prostě miluji jakékoli vizuální pomůcky při vzdělávání a tento slovník je jedna velká ilustrační nádhera. 

Slovník je rozdělen do tří částí a obsahuje celkem 70 témat, kterým jsou věnovány slovní mapy i praktická cvičení. Naleznete zde témata jako rodina, dům, nemoci, oblečení, doprava, zvířátka, škola, práce, zahrada, pláž, roční období, les, Halloween, Vánoce, vaření a spoustu dalších. Záběr témat je opravdu široký a pestrý.

V úvodu je ve zkratce popsána cesta od prvotního nápadu až po chvíli, kdy šel slovník do tisku. Dále zde nalezneme rady jak vlastně číst ve slovních mapách a jak správně tento slovník používat. V neposlední řadě na konci slovníku nalezneme veškeré správné odpovědi a správná řešení všech cvičení. Jediná škoda je, že u slovíček není i výslovnost, pak by to bylo naprosto dokonalé :)

Já mohu slovník jedině doporučit. Je to něco nového, kreativního a zábavného – nový a podle mě i efektivní způsob jak si osvojit základní slovíčka dané problematiky. Považuji ho za vhodný studijní materiál pro jakoukoli věkovou kategorii, který Vám umožní učit se slovíčka v kontextu a v souvislostech. 

Pokud Vás slovník zaujal, více informací naleznete na stránce https://www.kreativnislovnik.cz/

Malá foto ochutnávka:

Mé hodnocení: 90 %

Děkuji rodině Toma a Suzi za poskytnutí slovníku k recenzi :) 


Autor:  Tomáš Bednář, Suzannah Gearing
Počet stran: 192 s.
Nakladatelství: BG Publishing
Datum vydání: 2018
Anotace:
První anglický slovník (pracovní sešit) na světě pro všechny, co mají rádi souvislosti a obrázky. Tento pracovní sešit obsahuje anglická slovíčka ve slovních mapách. Celkem objevíte přes 2000 slovíček v 70 mapách alias běžných populárních tématech jako je cestování, rodina, zvířata, počasí, sporty, dům, doprava, práce a další.

Publikováno: 10. 12. 2018