Richard Ramirez: Night Stalker

O čem kniha je?

Další díl z edice TRUE CRIME o nakladatelství Jota :)

Tentokrát se kniha věnuje případu Ramireze, magora, který byl odsouzen k trestu smrti za 13 prokázaných vražd, 5 pokusů o vraždu, 11 sexuálních napadění a 14 loupeží! (doporučuji i skvělý dokument na Netflixu - Night Stalker)!

Jak se mi líbila?

Tak tenhle díl? Bezvadný! Veliká škoda té části samotného procesu u soudu, ta byla taaaaak zdlouhavá, podrobná, velice, čtenářsky ne moc atraktivní. Kvůli ní prostě nemůžu dát knize plný počet bodů :( jediná a největší slabina celé knihy! Jinak velká paráda, připravte se na velmi znepokojující a silné popisy jednotlivých Ramirezových útoků, neskutečně mě pohltil autorův přepis jeho rozhovoru se samotným Ramirezem. Tohle byla poctivá žurnalistická práce, opravdu moc doporučuji!


Mé hodnocení: 80 %Autor: Philip Carlo 
Počet stran:  576 s.
Nakladatelství: Jota
Datum vydání: 2022
Anotace:
"Byl jsem obviněn z téměř všech zločinů, které si dokážete představit." Život a zločiny satanistického zabijáka Richarda Ramireze. SÉRIE TRUE CRIME POKRAČUJE. Znáte z Netflixu. Šokující příběh o případu sériového vraha, který inspiroval oblíbený seriál na Netflixu! Kniha, která byla pečlivě zpracovávána po tři roky na základě téměř sta hodin exkluzivních rozhovorů s Richardem Ramirezem z kalifornské cely smrti, je definitivním příběhem nejobávanějšího amerického sériového vraha. Od Ramirezových prvních střetů se zákonem přes jeho nejvražednější pronásledovatelské výpravy až po bezprecedentní policejní hon, který vyústil v jeden z nejsenzačnějších soudních procesů v dějinách Kalifornie, je tato kniha děsivým a uhrančivým sestupem do samého nitra lidského zla.

Publikováno: 21. 11. 2023