Bajky barda Beedleho

Návrat do světa čar a kouzel! 

Kniha obsahuje pět krátkých kouzelnických pohádek. Bard Beedle byl známým obdivovatelem mudlů, tak není divu, že tato jeho "vlastnost" se v bajkách odráží. Na konci každého příběhu následuje Brumbálův komentář, ve kterém zmiňuje zajímavé postřehy a ty dávají jednotlivým bajkám nový rozměr - donutí čtenáře, aby nad pohádkou více přemýšlel. Dále v knížce naleznete dopis od Georgette Mulheirové, ve kterém se dozvíte, komu koupí této knihy pomůžete:).

Co se jednotlivých příběhu týče, nejméně se mi líbilo Mágovo chlupaté srdce - nejvíce pak Fontána příznivé sudby a Příběh tří bratří - tuto bajku, budete všichni zajisté znát - pojednává o relikviích smrti.

Za minus považuji jedinou věc – počet bajek. Uvítala bych, kdyby jich kniha obsahovala více než pouhých pět.

Plusové body připisuji krásným ilustracím, jež mi zpříjemňovaly četbu a díky kterým jsem si mohla jednotlivé příběhy dokonaleji představit. Rowlingová dokázala, že je nejen fantastickou spisovatelkou, ale také talentovanou ilustrátorkou. Obdivuji její neomezenou fantazii :).

Kniha je kratičká a hodí se na odpočinkové nedělní odpoledne:) Doporučuji všem milovníkům kouzelnického světa. Všichni si zajisté vybavíte onu scénu, kdy se Hermioně dostaly do rukou Bajky barda Beedleho, které ji odkázal Albus Brumbál.. :)

Mé hodnocení: 80 %


Autor: J.K.Rowling
Počet stran: 127 s.
Nakladatelství: Albatros
Datum vydání: 2007

Anotace: 

Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera.

Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě – právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob – lordu Voldemortovi.

Publikováno: 15. 01. 2017